3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Miliccy zawodnicy nie próżnowali
PANCOM

Zapaśnicy z powiatu milickiego w dniach 15-18 marca brali udział w licznych turniejach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Nierzadko występy kończyli na najwyższym stopniu podium.

Krzysztof Sadowik, przedstawiciel Śląska Milicz, reprezentował kadrę narodową na zawodach w stolicy Estonii – Memoriale Kristjana Palusalu. W Tallinie nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal w kat. do 86 kg. Ulegali mu Estończycy, Gruzin i reprezentacyjny kolega z ZKS-u Koszalin.

Złoty medal wzbogacił też gablotę Śląska za sprawą jedynego reprezentanta klubu na mistrzostwach Polski U’15 w Kielcach. Złoto w kat. do 62 kg zdobył Franciszek Dubaj. Spośród zawodników Bizona na tej imprezie najlepiej spisał się Kacper Trojnar, zgarniając srebro w kat. do 57 kg. Bartosz Szymański i Kamil Hencki zajęli dalsze lokaty.

Zapaśniczka Bizona – Karolina Jaworska – zdobyła brąz w kat. do 72 kg na XXVI Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym U’20 w Antalyi. Złoto z Turcji było w zasięgu, ale w półfinale sędziowie zadecydowali na korzyść jej rywalki. Wojciech Skrabucha reprezentował barwy Bizona na mistrzostwach Polski U’20 w Radomiu. Zajął siódme miejsce w kat. do 60 kg.

Worek medali przywieźli zaś najmłodsi zapaśnicy Bizona oraz Olimpii Cieszków z III Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Wójta Gminy Malczyce, w którym rywalizowało 192 zawodników z 14 klubów z Polski i Czech. Bizon zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Złote medale wywalczyli Antonina Grudniewska, Maja Boczula, Helena Cop, Amadeusz Wysocki, Fabian Mądry, Maja Picher, Nicholas Jabłoński, Olek Chiliński, Aleks Chiliński, Witold Kociński, Jan Grudniewski, Stanisław Huz i Marcel Mikosik. Srebro zdobyli Franciszek Staszkiewicz, Wojciech Otocki, Wojciech Kantorczyk, Nikola Matuszek, Szymon Grzybowski, Antoni Gajos i Jakub Szociński. Na najniższym stopniu podium stawali Franciszek Grudniewski, Franciszek Picher, Jakub Fiedziuk, Karol Bałuk, Piotr Majewski, Marcel Grykień, Nella Kocińska, Olivier Gąsior, Igor Kromuszczyński, Brayan Mietełka, Iza Mietełka, Zofia Wysocka i Michał Zozuliak.

Cieszkowski klub uplasował się na trzeciej pozycji. Złoto zgarnęli Katarzyna Łysek, Błażej Żyto, Gabriel Skwiercz, Adam Poradzisz i Szymon Kuś. Srebrne krążki wywalczyli Alan Szydłowski, Wiktoria Kamza, Mikołaj Miksza i Kazimierz Krawiec, a brązowe Jakub Niewrzędowski i Jan Trafankowski.