2. /
  4. /
  5. Cztery medale w trzech...
DiamondHair

W miniony weekend zapaśnicy Bizona i Śląska toczyli zmagania w Staszowie podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w stylu wolnym. Wspólnymi siłami wywalczyli cztery krążki, we wszystkich możliwych barwach.

Wśród juniorów najlepiej spisał się Wojciech Skrabucha z Bizona, który został mistrzem Polski w kat. do 57 kg. Ulegali mu przedstawiciele Sokoła Lublin, Slavii Ruda Śląska, GLUKS Invictus Sicienko oraz Orła Namysłów. Drugi z reprezentantów Bizona na tej imprezie, Jakub Kozan, zajął siódme miejsce w kat. do 92 kg. Tuż za podium znalazł się Mikołaj Żyto, zawodnik Śląska, który zanotował cztery wygrane i dwie przegrane walki w najliczniej obsadzonej kat. do 70 kg.

W zmaganiach młodzieżowych do milickiej ekipy powędrowały łącznie trzy medale, z czego dwa w kat. do 65 kg. Srebro wywalczył w niej Bartosz Sołtys ze Śląska, a brązowy krążek zdobył Piotr Sobolewski z Bizona. Obaj zawodnicy przegrali z triumfatorem z poznańskiego Grunwaldu i pokonali wszystkich pozostałych uczestników. W derbowym starciu milickich klubów lepszy okazał się B. Sołtys.

Srebrny krążek ze Staszowa wywiózł także Krzysztof Cieślak z Bizona w najcięższej kategorii – do 125 kg. Wygrał wszystkie walki poza starciem z zawodnikiem z Pelplina. Piąte miejsca w kat. do 86 kg zajmowali Jakub Krawicki i Klaudiusz Pluciński ze Śląska, zaś w kat. do 97 kg reprezentant Śląska, Emil Bodzioch, był siódmy, a Maciej Marciszewski z Bizona dwunasty.