3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Kwietniowe sukcesy młodych siatkarzy
Vidia film tekst

Reprezentanci UKS Dwójka Milicz miniony miesiąc mogą zaliczyć do udanych. W kwietniu zdobywali krążki o różnych barwach i zyskiwali prawo do walki o kolejne medale.

W kategorii czwórek chłopców zawodnicy Dwójki 16 kwietnia zdobyli tytuł mistrzów Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej. Okazali się wówczas bezkonkurencyjni, zwyciężając we wszystkich sześciu meczach.

Tydzień później młodzi siatkarze zostali wicemistrzami Dolnego Śląska. Jeden z milickich zawodników, Jakub Kochmański, został dodatkowo wyróżniony wśród najlepszych uczestników turnieju. Był to wspólny sukces zawodników i trenerów Marcina Kryszkiewicza, Sebastiana Koteckiego, Romana Danilewicza i Macieja Pańszczyka.

Dziewczęta reprezentujące barwy milickiego klubu zdobyły dwa medale, złoty i brązowy, podczas turnieju Volleymania Dolny Śląsk w Obornikach Śląskich. Oba krążki wywalczyły w kat. ekip trzyosobowych, zajmując w niej pierwsze i trzecie miejsce na 15 drużyn. Tuż za podium znalazły się w kat. czwórek, będąc czwarte na 8 zespołów.

Dwójka niebawem stanie przed szansą na powiększenie dorobku medalowego podczas finału wojewódzkiego w kat. trójek chłopców. 21 kwietnia milicka ekipa wywalczyła awans z trzeciej lokaty. Zmagania finałowe odbędą się 19 maja w Miliczu.