2. /
  4. /
  5. Miliczanki siódme w województwie
Vidia film tekst

Milicka hala w ostatni weekend lutego stała się areną zmagań końcowych o lokaty 5-8 dolnośląskiej ligi młodziczek. Nasze siatkarki rozpoczęły rywalizację od dwóch porażek. Kolejnego dnia pokazały jednak charakter i walczyły do końca, co zaowocowało zajęciem trzeciego miejsca w turnieju i siódmego w całej edycji rozgrywek.

Sobotnie mecze rozpoczęły się od pojedynku UKS-u Gminy Miękinia i MKS-u Rokita Brzeg Dolny. Po dwóch setach zwycięstwo odniosła pierwsza z ekip, spisująca się naprawdę dobrze. Miękinianki wygrały najpierw do 18, a potem do 12.

W kolejnym starciu zmierzyły się zawodniczki Dwójki i UKPS Lubin. Miliczanki walczyły dzielnie, ale w pierwszej odsłonie musiały uznać wyższość przeciwniczek, które wygrały do 20. Później to nasze siatkarki spisywały się lepiej i zamknęły set z przewagą trzech oczek. Tie-break należał do przyjezdnych, które pozwoliły gospodyniom na zdobycie zaledwie sześciu punktów.

Lubinianki następnie ograły dwukrotnie do 20 zespół z Brzegu Dolnego. Miejscowe stoczyły zaś wyrównany bój z miękiniankami. Mimo ambitnej postawy miliczanek przyjezdne cały czas kontrolowały przebieg meczu. To zaowocowało ich wygraną w dwóch setach – najpierw do 20, a potem do 22.

Ówczesny układ tabeli sprawił, że ostatnie dwa niedzielne boje stanowiły bezpośrednie pojedynki o piąte oraz siódme miejsce. Miękinianki nieco lepiej zaprezentowały się w otwierającej partii z UKPS Lubin. Po równej walce i nerwowej końcówce wyszły na prowadzenie rezultatem 25:23. Następnie lubinianki odpłaciły pięknym za nadobne i tym samym wynikiem doprowadziły do remisu. Tie-break należał do reprezentantek Miękini, które triumf w Miliczu przypieczętowały wygraną 15:6.

Gospodynie zagrały z drużyną z Brzegu Dolnego. Wcześniejsze porażki nie zniechęciły ich do ambitnej gry. Na osłodę bowiem udało im się rozgromić przeciwniczki najpierw do 15, a następnie do 13. Dzięki temu nasza drużyna zajęła siódmą lokatę w województwie. Dla podopiecznych Krystiana Walniczka jest to spory progres w porównaniu do poprzedniego sezonu, kiedy to zajęły 12. miejsce na koniec zmagań.