3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Miliczanki zdominowały grupę
AGRO INTEGRACJA

Siatkarki UKS Dwójka Milicz rywalizują w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek. W niedawno zakończonej fazie grupowej spisały się znakomicie i – przegrywając zaledwie jeden set w sześciu potyczkach – pewnie awansowały do ćwierćfinału.

W grupie nasz zespół walczył z MKS-em Rokita Brzeg Dolny, UKS-em Koral Wrocław oraz MKS-em IgnerHome Volley Świdnica II. Pierwsze starcia miliczanki stoczyły 14 listopada w Świdnicy. Najpierw ograły wrocławianki 2:0, w obu setach zwyciężając do 13, a potem nie dały żadnych szans gospodyniom, pokonując je 25:4 i 25:9. Na podkreślenie zasługuje świetna postawa w obronie.

Na drugą odsłonę zmagań nasze siatkarki udały się do Wrocławia, gdzie musiały sobie radzić w osłabionym składzie, w efekcie czego grały w nieco eksperymentalnym ustawieniu. Miejscowe wykorzystały ten fakt, nawiązały równorzędną walkę i wygrały pierwszą partię do 23. Jednak kolejne dwa sety (wygrane do 15 i do 9) należały już do Dwójki. W drugim pojedynku, z drużyną z Brzegu z Dolnego, po zaciętej walce miliczanki zwyciężyły 2:0 (25:18, 28:26).

Ostatnia tura grupowej rywalizacji odbyła się w Miliczu. Rywalki z Brzegu Dolnego ponownie wysoko zawiesiły poprzeczkę, ale i tym razem dziewczęta z Dwójki były lepsze, wygrywając w dwóch partiach do 16 i do 21. Z kolei w ostatnim meczu milicki team odprawił z kwitkiem ekipę ze Świdnicy (25:11, 25:8) i tym samym z pierwszego miejsca awansował do kolejnej fazy, w któryej zmierzy się z ekipą z Miękini oraz dwoma zespołami z Wrocławia.