Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Mistrzostwa Polski Seniorów w Krotoszynie!

2020-10-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Mistrzostwa Polski Seniorów w...
Mistrzostwa Polski Seniorów w Krotoszynie!
OPEN GLOBAL

W minioną sobotę w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się LXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach. Impreza poniekąd połączona była z jubileuszem LKS Ceramik Krotoszyn, jednak zaplanowaną na następny dzień uroczystą galę przełożono na inny termin.

 

 

Mistrzowskie zawody przyciągnęły do naszego miasta najlepszych zapaśników w kraju. Sytuacja epidemiczna i ustanowienie powiatu krotoszyńskiego strefą czerwoną spowodowały, że impreza odbyła się bez udziału publiczności.

Uroczyste otwarcie zawodów rozpoczęło się od prezentacji sędziów i zawodników. Na ceremonii zjawili się m.in. Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Ryszard Niedźwiedzki czy Artur Albinowski. – Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza w roku dla każdego z was. To jest impreza, która pokazuje wam, w jakim miejscu się znajdujecie. Impreza, która otwiera wam drzwi na cały świat. Takie zawody wypuszczały na świat kolejnych przyszłych mistrzów świata i mistrzów olimpijskich. Mam nadzieję, że z ogromną powagą potraktujecie tę rywalizację, która może wiele wnieść w wasze sportowe życie. Chciałbym oczywiście pogratulować organizatorom za bardzo profesjonalne przygotowanie mistrzostw. Ukłony w stronę Lecha Paulińskiego, który żyje zapasami i trzyma to w tak wspaniałej formie. Wam życzę ogromnych emocji i wspaniałych walk. Pamiętajcie, że najlepsi przegrywają po to, żeby później być mistrzami. Mam więc nadzieję, że emocji dzisiaj nie zabraknie – powiedział podczas otwarcia A. Supron.

Na ręce Lecha Paulińskiego, prezesa LKS Ceramik Krotoszyn, złożono upominki z okazji 50-lecia klubu. W niedzielę miała się odbyć uroczysta gala z tej okazji, jednak została przełożona. Władze klubu podjęły taką decyzję po analizie sytuacji epidemicznej w naszym powiecie. Maciej Oprysiak, wiceprezes Ceramika, zapewnił wcześniej, że uroczystość odbędzie się w dogodnym terminie. Jeśli Krotoszyn znajdzie się w zielonej strefie, to być może w listopadzie. W przypadku, gdy sytuacja przez najbliższe tygodnie nie będzie się poprawiać, gala może odbyć się w grudniu z udziałem mniejszej ilości osób. Reszta miałaby uczestniczyć w tym wydarzeniu przez transmisję internetową. – Priorytetem pozostaje bezpieczeństwo uczestników, niemniej rezygnacja z tradycyjnej gali na rzecz transmisji on-line byłaby wielką stratą i uproszczeniem – stwierdził L. Pauliński.

Walki najlepszych zapaśników były pełne emocji. Kibice, choć nie mogli dopingować zawodników w hali, mieli możliwość śledzenia mistrzostw przez internet. W szranki stanęło 82 sportowców. Reprezentanci naszego miasta spisali się bardzo dobrze.

Tytuły mistrzów Polski wywalczyli Robert Baran (kat. 125 kg), który nie stracił żadnego punktu, oraz Ivan Izdebski (kat. 61 kg), który wygrał wszystkie walki przed czasem. Na drugim stopniu podium stanął Szymon Wojtkowski (kat. 70 kg), który musiał uznać wyższość jedynie wielokrotnego mistrza kraju, Krzysztofa Bienkowskiego. Brązowy medal zdobył Mariusz Walkowiak (kat. 61 kg), jeden z najbardziej doświadczonych zawodników na tym turnieju. Na siódmych lokatach uplasowali się Eryk Gibasiewicz (kat. 70 kg) i Rafał Bochyński (kat. 74 kg).

W klasyfikacji klubowej krotoszyński Ceramik zajął drugie miejsce, ze stratą zaledwie czterech punktów do Mazowsza Teresin. Na trzeciej lokacie sklasyfikowany został Grunwald Poznań. W rankingu wojewódzkim najlepsza była Wielkopolska. Warto dodać, że pochodzący z Krotoszyna wychowanek Ceramika, obecnie reprezentujący barwy poznańskiego Grunwaldu, Radosław Baran triumfował w kategorii 97 kg.

Zarząd LKS Ceramik Krotoszyn dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych mistrzostw. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Fundacji Energa, która w znaczący sposób wsparła sobotnie wydarzenie.

(LENA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × dwa =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE