Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Mistrzostwa szkół w strzelaniu

2020-12-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Mistrzostwa szkół w strzelaniu
Mistrzostwa szkół w strzelaniu
Finestra

Ostatnimi w tym roku zawodami strzeleckimi dla młodzieży były XX Mistrzostwa Szkół Powiatu Krotoszyńskiego w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Rywalizowali uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych.

 

W szranki stanęło 28 zawodników i zawodniczek, reprezentujących sześć placówek – szkoły podstawowe nr 3, 4 i 7, a także Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 i ZSP nr 3.

W kategorii młodzików (SP) triumfowała krotoszyńska Czwórka (29 pkt.) w składzie: Szymon Kaczmarek, Małgorzata Ćwik, Antoni Szulc (opiekun: Sławomir Kramarz). Indywidualnie najlepszy był pierwszy z wymienionych, wyprzedzając Aleksandra Rejka (SP nr 7) i M. Ćwik.

W zmaganiach juniorów młodszych (SP) zwyciężyła ekipa z SP nr 3 (66 pkt.) w składzie: Paweł Wiatrak, Dariusz Walczak, Miłosz Marszałek (opiekun: Arkadiusz Szwarc). Indywidualnie pierwsze miejsce zajął P. Wiatrak, drugi był Wiktor Gorecki (SP nr 4), a trzeci A. Rejek (SP nr 7). Z pistoletu pneumatycznego najlepiej strzelał W. Gorecki, a za nim uplasowali się D. Walczak i M. Marszałek.

Rywalizację uczniów szkół ponadpodstawowych zdominowała trójka zawodników. Mateusz Sroka z LO był pierwszy w kpn-10 i drugi w ppn-10, Martyna Wasielak z ZSP nr 3 triumfowała w ppn-10 i zajęła trzecią lokatę w kpn-10, a Borys Staszewski z ZSP nr 2 uplasował się na drugiej pozycji w kpn-10 oraz na trzeciej w ppn-10.

Puchary, dyplomy i medale wręczali prezes i wiceprezes ZP LOK – Leszek Ostojski i Robert Wasielak. Zawody przeprowadzono przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie w ramach ofert dla organizacji pozarządowych.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud