Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Mistrzowie bezpieczeństwa na drodze

2025-04-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Mistrzowie bezpieczeństwa na drodze
Mistrzowie bezpieczeństwa na drodze
TAPAS

W środę, 16 kwietnia 2025 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Wydarzenie, organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Miliczu, zgromadziło najlepsze drużyny ze szkół podstawowych powiatu, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach szkolnych.

Turniej miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzację przepisów oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, a także promowanie roweru jako środka transportu i formy rekreacji. Rywalizacja składała się z dwóch części: teoretycznej, w której uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące przepisów ruchu drogowego, oraz praktycznej, obejmującej ćwiczenia z pierwszej pomocy oraz jazdę rowerem po torze przeszkód.

Najlepsze wyniki w kategorii uczniów w wieku 10–12 lat osiągnęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu w składzie: Hanna Widacha, Emilia Sofińska, Adam Leszczyszyn i Tymoteusz Jurkanis. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa we Wróblińcu, trzecie – Szkoła Podstawowa w Czatkowicach, a czwarte – Szkoła Podstawowa w Bukowicach.

W kategorii uczniów powyżej 12 lat również triumfowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu, reprezentowana przez Kacpra Kmieciaka, Kamila Ugorka i Oliwiera Konradowskiego. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu (II miejsce), Szkoły Podstawowej w Sułowie (III miejsce), Szkoły Podstawowej we Wróblińcu (IV miejsce) oraz Szkoły Podstawowej w Czatkowicach (V miejsce).

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii 10–12 lat został Adam Leszczyszyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu, natomiast w kategorii powyżej 12 lat zwyciężył Adrian Sęga ze Szkoły Podstawowej w Sułowie.

Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu będą reprezentować powiat milicki podczas eliminacji strefowych, które odbędą się 10 maja w Dolnośląskim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Miliczu, insp. Mariusz Tański, w obecności dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu, Danuty Kapuścińskiej, oraz sponsorów turnieju – firm „Brokelmann” i „Art-Zbyt”. Wydarzenie było nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz promowania odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.

(PAW)

Fot. KPP w Miliczu

Comments are closed

YouTube

Archiwum
MATYLA
KOK
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
MAYOR INK
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
Motosdodoła
ZBITY TELEFON -SOFT KOMPUTERY
GL MILICZ