2. /
  4. /
  5. Mistrzowie powiatu wyłonieni
BANASZAK

Na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego oraz IKS Spartakus Koźmin Wlkp. i KS Wiórki rozegrano 23. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie w Grach Pojedynczych o Puchar Starosty Krotoszyńskiego. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach.

Wśród pań triumfowała Agnieszka Kieliba, a kolejne miejsca zajęły Anna Bochna i Weronika Politowicz. W kategorii 60+ najlepszy okazał się Jerzy Rędzikowski, który wziął rewanż za ubiegły rok, pokonując 7;6, 7:5 faworyzowanego Marka Mastalierza z Koźmina Wlkp., który musiał zadowolić się drugim miejscem. Na kolejnych lokatach uplasowali się Lechosław Serafiniak i Krzysztof Turzański.

W kategorii 50+ rywalizowało siedmiu zawodników. Do półfinałów dotarli Waldemar Wronecki i Wiesław Berger (6:4, 2:6, 10:8) oraz Andrzej Kaźmierczak i Maciej Kotecki (7:6, 7:6). W finale W. Wronecki ograł w dwóch partiach (6:4, 6:4) Andrzeja Kaźmierczaka.

W kategorii open mężczyzn, w której walczyło ośmiu graczy, pary półfinałowe utworzyli Wojciech Marciniak i Wojciech Tarka (3:6, 2:6) oraz Filip Jerzyk i Kacper Grzesiński (6:2, 6:3). W finale F. Jerzyk pokonał W. Tarkę 6:2, 7:5. Trzecie miejsce, po zwycięstwie 6:2, 6:4 nad K. Grzesińskim, zajął W. Marciniak.

Zarząd Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego składa serdeczne podziękowania staroście krotoszyńskiemu za patronat i zakup okazałych trofeów sportowych oraz stałym sponsorom za ufundowanie nagród rzeczowych, a także za współpracę zaprzyjaźnionym towarzystwom tenisowym, IKS Spartakus Koźmin Wlkp. i KS Wiórki Krotoszyn. Osobne podziękowania KTT kieruje do firmy INTROL PRO-ZAP za ufundowanie piłek.