Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Młodzi trafiają w Punkt!

2023-11-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Młodzi trafiają w Punkt!
Młodzi trafiają w Punkt!
KLIBER FINANSE

Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie, w ramach naboru na projekty pilotażowe pod nazwą „Czas na młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”, pozyskał środki w wysokości 980 660 zł na utworzenie Punktu oraz wypracowanie i przetestowanie nowych i innowacyjnych narzędzi, sposobów pracy oraz metod wsparcia bezrobotnych i poszukujących pracy osób w wieku do 30. roku życia.

 

Od 2 października w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy działa Punkt doradztwa dla młodzieży – miejsce dla osób do 30 roku życia, którego głównym zadaniem jest udzielanie informacji i wielostronne wsparcie młodzieży, na zasadzie tzw. one stop shop – czyli jednego okienka, w zakresie: aktywizacji zawodowej i poradnictwa zawodowego, możliwych form pomocy społecznej, doradztwa psychologicznego, doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, doradztwa w zakresie edukacji, doradztwa w zakresie możliwości mieszkaniowych, doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego. W Punkcie dostępna jest pomoc specjalistów takich jak doradca zawodowy, psycholog, prawnik.

Celem dodatkowym pilotażu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym osób w wieku do 30. roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Krotoszynie jako bezrobotne lub poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu poprzez:

  • udział w krótkoterminowych treningach pracy przez okres do 3 miesięcy, wspieranych dodatkiem motywacyjnym; pozwalających młodym zdobywać konkretną i praktyczną wiedzę i umiejętności pod okiem trenerów, albo:
  • skorzystanie z bonu mobilizacyjnego, rozumianego jako wsparcie finansowe, wypłacane przez okres do 4 miesięcy, z tytułu podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej poza miejscowością zamieszkania.

Punkt działa w formule otwartej z dostępnością dla szerokiego grona odbiorców usług, w szczególności dla młodzieży, pracodawców oraz innych osób i podmiotów zainteresowanych informacjami lub współpracą. Świadczy usługi zarówno w formie stacjonarnej, w dni robocze w godzinach od 8.00 do 14.30, jak i mobilnie za pośrednictwem telefonu oraz czatu we wtorki i czwartki w godzinach 18.00-20.00.

Głównym partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. Aktualnie trwa nabór wniosków na organizację Krótkoterminowego Treningu Pracy. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej oraz w Punkcie.

OPRAC. (RED)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE