2. /
  4. /
  5. Monika Jadczak tuż za...
Vidia film tekst

Przy słonecznej, niemal letniej aurze w Owińskach w okolicach kąpieliska Akwen Tropicana odbył się Czerwonak Cross Duathlon. W Zawodach startowała Monika Jadczak. Krotoszynianka był najlepsza w swojej kategorii, a w klasyfikacji open uplasowała się tuż za podium.

Dwa dni przed imprezą jeszcze nie było wiadomo, czy zawody nie zostaną odwołane w związku z coraz większymi restrykcjami. W zakresie organizacji wydarzeń sportowych nic się jednak nie zmieniło i możliwe było ich przeprowadzenie, oczywiście bez udziału publiczności i przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Na starcie pojawiło się 108 zawodników rywalizujących indywidualnie i 22 sztafety. Uczestnicy najpierw mieli do przebiegnięcia dystans 5 km, potem musieli przejechać rowerem 20 km, a na koniec ponownie biegli, tym razem 2,5 km.

Zwyciężył Grzegorz Wojtczak (PPHU Orbitrex Wrocław) z czasem 01:13:08, a wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Napierała (AKB Team Rokietnica) z wynikiem 01:30:19. Monika Jadczak osiągnęła czas 01:35:53 i triumfowała w kategorii K1, natomiast w open sklasyfikowana została na czwartym miejscu.