2. /
  4. /
  5. Monika Jadczak ze srebrem

26 maja ponad 1350 osób brało udział w trzeciej edycji Enea Żnin Triathlon. Monika Jadczak z Krotoszyna wywalczyła srebro wśród kobiet.

Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach. Najdłuższy, czyli połowa trasy Ironman, obejmował 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Średni wynosił połowę tych odległości, a najkrótszy, czyli 1/8 trasy Ironman, wymagał przepłynięcia 475 m, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu.

Monika Jadczak startowała właśnie na najkrótszym dystansie. Pokonanie całej trasy zajęło jej czas 1:15:53, dzięki czemu uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji kobiet.