2. /
  4. /
  5. Monika w świetnej formie
Kwiaciarnia Złocień

Monika Jadczak wzięła udział w zawodach Garmin Iron Triathlon Nieporęt 2021. Krotoszyńska sportsmenka spisała się znakomicie, zajmując trzecie miejsce wśród kobiet, a w całym cyklu Grand Prix uplasowała się na drugiej lokacie.

Na starcie, usytuowanym na plaży na wysokości Ośrodka Promenada w gminie Nieporęt, stanęło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, temperatura powietrza oscylowała wokół 10 stopni Celsjusza, a temperatura wody wynosiła około 17°C. Ponadto ulewny deszcz dzień wcześniej spowodował, że trasa była grząska, a na jezdni zalegały kałuże.

Startująca na dystansie 1/8 IM (475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,275 km biegu) Monika Jadczak dobrym występem chciała potwierdzić swoją przynależność do grona ludzi z żelaza i dać sygnał rywalkom, że w następnych latach będzie ich groźną konkurentką mimo młodego wieku. Etap pływacki krotoszynianka pokonała w czasie 7 minut i 44 sekundy, jazda rowerem zajęła jej 42 minuty i 12 sekund, a bieg ukończyła po 23 minutach i 7 sekundach.

W open kobiet Monika zajęła trzecią pozycję. Ciężkie treningi w ostatnich miesiącach i determinacja przełożyły się na ostateczny wynik w Grand Prix. W całym cyklu krotoszyńska zawodniczka zajęła bowiem drugie miejsce, co jest – póki co – jej największym sukcesem w zawodach triathlonowych.