Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Muzyczna uczta dla seniorów

2023-11-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Muzyczna uczta dla seniorów
Muzyczna uczta dla seniorów
Vidia film tekst

14 listopada w kinie Capitol zorganizowano Milicki Dzień Seniora. Zespół Beat Back, złożony z utalentowanych muzyków, dostarczył niezapomnianych wrażeń wszystkim wielbicielom legendarnej grupy The Beatles.

 

Muzycy z Beat Back zaimponowali publiczności profesjonalizmem i energią sceniczną. Zespół tworzą Hubert Gawroński, Jan Samołyk, Maciej Samul i Marek Gorzkowski. Może się poszczycić uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Repertuar grupy doceniło już ponad 3 miliony widzów online. Nie brakuje również uznania na oficjalnym kanale The Beatles. W Miliczu grupa zagrała dwa koncerty.

W ramach symbolicznego gestu wybrana seniorka otrzymała bukiet kwiatów najpierw od wiceburmistrza Łukasza Rokity, a potem od burmistrza Piotra Lecha, który podkreślił, jak ważne są inicjatywy wspierające aktywność seniorów w życiu społeczności lokalnej. Przypomniał też działalność Klubu Seniora „Jubilat”, zrzeszającego 220 osób, który od lat cieszy się wsparciem ze strony gminy.

– Licznie zgromadzona publiczność, wypełniająca praktycznie całą salę kinową na obydwu koncertach, o godzinie 17.00, kiedy do zgromadzonej widowni swoje życzenia kierował wiceburmistrz Łukasz Rokita, a także o 19.00, kiedy miałem okazję i przyjemność uczynić to ja, są dla mnie słusznym potwierdzeniem działań, które jako gmina, jako samorząd podejmujemy w kontekście polityki senioralnej. Wszelkie inicjatywy związane z zaangażowaniem seniorów w życie lokalnej społeczności, miasta, gminy są cenne, potrzebne i zawsze wspierane przez gminę Milicz. O tym, jak istotna jest dla nas polityka wspierająca aktywność senioralną w naszej społeczności, świadczy działalność Klubu Seniora „Jubilat”, który zrzesza 220 seniorów naszej gminy. Organizacja prawnie, jako stowarzyszenie, funkcjonuje od 2018 roku i jest wspierana również przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu. Zajęcia manualne jak rękodzieło, kulinarne, cukiernicze, gimnastyka mózgu, aerobik, basen, a także wycieczki. To wszystko realizowane jest od lat w odpowiedzi na potrzeby członków Klubu „Jubilat” ,a tym, jaki entuzjazm wśród seniorów budzą te aktywności, świadczyć może prężny rozwój klubu w ostatnim czasie o filie w Gądkowicach, Stawcu, Potaszni i Ostrowąsach. I to zapewne nie koniec tej senioralnej ekspansji w naszej gminie – podsumował burmistrz Milicza.

(FENIX)

 

FOT. Ośrodek Kultury w Miliczu  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + trzy =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE