Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Na drogach było niebezpiecznie

2018-03-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Na drogach było niebezpiecznie
Na drogach było niebezpiecznie
Vidia film tekst

Intensywne opady śniegu, w połączeniu z silnym wiatrem i ujemną temperaturą, dały się mocno we znaki kierowcom w piątkowe popołudnie i wieczór. Na naszych drogach odnotowano cztery zdarzenia drogowe.

Już około godziny 16.40 na drodze krajowej nr 36, pomiędzy Krotoszynem a Lutogniewem samochód osobowy wypadł z drogi i wylądował w rowie. Kierowca znalazł schronienie w innym pojeździe do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Przybyli na miejsce strażacy udzielili uczestnikowi wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy i zabezpieczyli uszkodzony pojazd.

– Kierujący pojazdem marki Seat Ibiza mieszkaniec Kobylina wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Ukarany został mandatem w wysokości 50 zł – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

W tym samym odnotowano kolejne zdarzenia w miejscowości Czarny Sad (gmina Koźmin Wlkp.). Tam doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie trzy osoby. Jedna została poszkodowana i zajął się nią Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych autach.

– Kierujący samochodem marki Volvo mieszkaniec Odolanowa nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył auta marki Ford Fiesta, którym jechała kobieta w ciąży, mieszkanka gminy Koźmin Wlkp. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł – oznajmia P. Szczepaniak.

Kilkaset metrów dalej samochód osobowy wjechał do rowu. W pojeździe znajdowała się kobieta z dzieckiem. Strażacy pomogli im opuścić pojazd i zapewnili schronienie w samochodzie pożarniczym. Dziecko uskarżało się na niewielki ból głowy, dlatego na miejsce wezwano również służby medyczne. Lekarz przebadał uczestników zdarzenia, nie stwierdzając obrażeń wymagających hospitalizacji.

– Kierująca samochodem marki Opel Astra mieszkanka gminy Koźmin Wlkp. nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i wpadła do przydrożnego rowu. Została ukarana mandatem w kwocie 250 zł – mówi funkcjonariusz z KPP.

Nieco później w miejscowości Stara Obra (gmina Koźmin Wlkp.) doszło do kolejnego wypadku. – Kierowany przez mieszkankę Jarocina samochód marki Volkswagen Passat wpadł w poślizg i zderzył się z pojazdem marki Audi. Sprawczyni otrzymała mandat w wysokości 250 zł – informuje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. Szymon Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK