Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nagroda dla zdunowskiej biblioteki

2020-12-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Nagroda dla zdunowskiej biblioteki
Nagroda dla zdunowskiej biblioteki
Pałac w Orli tekst

2 grudnia w trybie zdalnym odbyła się gala rozdania nagród i wyróżnień w XXI edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. W gronie laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny.

 

Zdunowska biblioteka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych za projekt „W bibliotece się rozwijasz i… czas umilasz”, który był realizowany w 2019 roku. Na konkurs wpłynęło 168 wniosków, z których wyróżniono 39, a pośród nich projekty zdunowskiej książnicy oraz – o czym już informowaliśmy przed kilkoma dniami – powiatu krotoszyńskiego. Wszystkim laureatom gratulacje składał Jacek Bogusławski – przewodniczący Kapituły Konkursu, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W tym roku uroczystość odbyła się w trybie online, a jej uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiego koncertu fortepianowego w wykonaniu Mirosława Gałęskiego.

– Nie ukrywam, że uroczystość wręczenia nagród w przestrzeni wirtualnej sprawiła mi dużą przyjemność już choćby przez sam fakt wyróżnienia zdunowskiej biblioteki. Gala podsumowująca ten konkurs jest zawsze znaczącym wydarzeniem kulturalnym i towarzyskim – komentuje Mirosława Szymczak, dyrektor biblioteki w Zdunach. – Bardzo nas cieszy kolejna nagroda. W dwóch poprzednich latach także nagrodzono nasze trzy projekty – w tym jeden związany z ekologią. Otrzymaliśmy wtedy łącznie 16 tysięcy złotych, a to jest dla biblioteki znacząca kwota. Przypominam sobie, że pierwszy raz zgłosiłam do tego konkursu nasz projekt już w 2004 roku. Przyznano nam wyróżnienie i otrzymaliśmy cyfrowy aparat fotograficzny, który wtedy był taką nowinką, że osoby, które otrzymały konkretne kwoty finansowe, podchodziły, by się temu aparatowi przyjrzeć… – wspomina szefowa zdunowskiej książnicy.

(ANKA)

FOT. www.zduny.pl

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud