Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Nagrodzeni za sportowe osiągnięcia

2024-01-26
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nagrodzeni za sportowe osiągnięcia
Nagrodzeni za sportowe osiągnięcia
TK DACHY

W restauracji Pod Szyszkami w Nowej Obrze odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku 2023 Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Uroczystość dostarczyła wielu chwil radości i była okazją do uhonorowania tych, którzy osiągali znaczące sukcesy sportowe.

 

Galę prowadzili Karolina Aleksandrowicz i Robert Idkowiak. Burmistrz Maciej Bratborski oraz Arkadiusz Zmyślony, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, złożyli serdeczne gratulacje wszystkim sportowcom, którzy w minionym roku osiągali sukcesy i imponujące wyniki. Wyrazili także głęboką wdzięczność wobec trenerów, rodziców oraz opiekunów, którzy wspierali i motywowali młodych sportowców na ich drodze do sukcesów. Ich poświęcenie i zaangażowanie odegrały istotną rolę w osiągnięciach zawodniczek i zawodników.

Podkreślając wagę rozwoju infrastruktury sportowej w mieście i gminie, burmistrz Maciej Bratborski stwierdził, że jest to priorytetowe zadanie samorządu. Wspomniał o planowanej budowie nowego obiektu – prace rozpoczną się już za kilka miesięcy. Kompleks lekkoatletyczny o wartości prawie 2,5 miliona złotych powstanie przy Szkole Podstawowej nr 3. Nowa inwestycja nie tylko wzbogaci infrastrukturę sportową regionu, lecz również stanie się miejscem sprzyjającym rozwojowi talentów i pasji sportowych mieszkańców Koźmina Wlkp.

Statuetki dla wyróżnionych sportowców wręczał Arkadiusz Zmyślony, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. Impreza odbyła się już po raz dziewiąty, a jej pomysłodawcą i organizatorem jest właśnie koźmiński GOS. Uroczystość nie tylko dostarczyła chwil radości i wspomnień, ale również była okazją do uhonorowania tych, którzy rozsławiali gminę swoimi sportowymi osiągnięciami.

Szczególne podziękowania skierowano w stronę wolontariuszy, bez których zaangażowania organizacja gminnych imprez sportowych nie byłaby możliwa. Ich bezinteresowna praca wniosła znaczący wkład w kształtowanie społeczności sportowej miasta i gminy.

Nie zapomniano także o rywalizacji między sołectwami i radami osiedlowymi. To zmagania, które integrują lokalną społeczność, a wyniki są owocem wspólnego wysiłku i zaangażowania mieszkańców. Całoroczną rywalizację wygrała reprezentacja Osiedla nr 1 w Koźminie Wlkp., a drugie miejsce zajęły ex aequo zespoły Osiedla nr 2 i sołectwa Stara Obra.

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów wieczoru było wręczenie nagród specjalnych przez Macieja Bratborskiego za wybitne osiągnięcia oraz promocję Koźmina Wlkp. zarówno w kraju, jak i za granicą. W gronie laureatów znaleźli się Julia Damasiewicz, Kajetan Woźniak, Paulina Stempniak i Lena Maciejewska.

Sportowe Podsumowanie Roku 2023 było nie tylko okazją do refleksji nad minionym rokiem, ale również inspiracją do dalszych wysiłków i osiągania jeszcze większych sukcesów. Tego wieczoru wszyscy mogli poczuć ducha wspólnoty, dumę z osiągnięć lokalnych sportowców oraz wdzięczność wobec tych, którzy wnoszą swój wkład w rozwój sportu i kultury fizycznej w gminie Koźmin Wlkp.

W części artystycznej wystąpiły formacje taneczne, działające w koźmińskim Ośrodku Kultury, a także zespół muzyczny Tacy Nie Inni z Krotoszyna.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 2 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE