Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Najlepsi europejscy zawodnicy będą walczyć w Krotoszynie

2021-09-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Najlepsi europejscy zawodnicy będą...
Najlepsi europejscy zawodnicy będą walczyć w Krotoszynie
PERŁA ORLA

19 września w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej odbędzie się Puchar Europy w Sumo. Sportowe emocje gwarantowane.

 

Zawody mają charakter cykliczny. W randze Pucharu Europy zostaną zorganizowane po raz siódmy. Wcześniej rozgrywane były jako Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – Poland Open. Tradycja organizacji owej imprezy sięga 2004 roku.

Rywalizacja toczyć się będzie w 16 kategoriach wagowych (osiem kobiecych i osiem męskich). Turniej jest klasyfikacją do Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games Birmingham 2022. Decyzja o wyborze Krotoszyna na gospodarza imprezy zapadła w oparciu o realizację założeń strategii, zgodnie z którą należy dbać o rozwój nie tylko centrum, czyli stolic województw, ale również miast w regionie. Krotoszyn jest nazywany kolebką i stolicą nie tylko polskiego, lecz także europejskiego sumo. Właśnie tu zrodził się pomysł powołania do życia Polskiego Związku Sumo i to tutaj związek ma swoją siedzibę od początku istnienia. Od 2016 roku Krotoszyn jest też siedzibą Europejskiej Federacji Sumo.

W turnieju wezmą udział zawodnicy i zawodniczki z Niemiec, Gruzji, Azerbejdżanu, Węgier, Ukrainy, Rosji, Norwegii oraz Polski. Łącznie wystartuje ponad 120 sportowców. Sędzią głównym będzie Włoch – Sergio Palumbo. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili m.in. ambasador Japonii w Polsce – Jego Ekscelencja Akio Miyajima, przedstawiciel Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Rafał Brzostek, marszałek województwa wielkopolskiego – Marek Woźniak, starosta Stanisław Szczotka oraz burmistrz Franciszek Marszałek.
W sobotę, 18 września, odbędzie się weryfikacja i ważenie zawodników. Z kolei w niedzielę zmagania rozpoczną się o godz. 12.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

OPRAC. (LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER