3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Napływ złota z krainy...
Detektyw Szewc

Reprezentanci sekcji pływackiej Black Aqua UKS Krośnicka Przystań świetnie spisali się na XIX Mistrzostwach Zagłębia Miedziowego w Legnicy. Niesamowita postawa zaowocowała zdobyciem aż 23 krążków, w większości z najcenniejszego kruszcu.

Patrycja Giewiada kompletnie zdominowała konkurentki, triumfując w trzech konkurencjach – na 100 m stylem dowolnym, na 100 m stylem klasycznym oraz na 200 m stylem zmiennym. W swojej kategorii wiekowej (13-14 lat) okazała się najlepszą zawodniczką. W kategorii 12 lat błyszczał Marcin Maryjowski, który zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym oraz na 200 m stylem zmiennym, a na 50 m stylem motylkowym był trzeci.

Ewa Sujka zwyciężyła na 100 m stylem grzbietowym, natomiast na 100 m i na 50 m stylem dowolnym zajęła drugie miejsce. Dwa razy na podium stanął także Mateusz Twaróg, który wygrał wyścig na 200 m stylem zmiennym, a ponadto wywalczył brąz na 50 m stylem motylkowym.

Zofia Kamińska uplasowała się na drugiej lokacie na 200 m stylem zmiennym i na trzeciej na 100 m stylem dowolnym. Natalia Zakrzewska zdobyła srebro na 50 m stylem motylkowym i brąz za 200 m stylem zmiennym. Barbara Zakrzewska dwukrotnie znalazła się na najniższym stopniu podium, zajmując trzecią pozycję na 100 m stylem grzbietowym i na 100 m stylem klasycznym. Po jednym brązowym medalu do okazałego dorobku krośnickich pływaków dołożyły Małgorzata Kamińska – za 50 m stylem motylkowym – oraz Kinga Filipiak – za 200 m stylem zmiennym.

W sztafetach podopieczni Mateusza Grudkowskiego trzy razy sięgali po złoto, a raz zajęli trzecie miejsce. Zarówno w 4×50 m stylem dowolnym, jak i 4×50 m stylem zmiennym (rocznik 2009 i młodsze) najlepsze były E. Sujka, Anna Sadowska, Lena Krawczyk i Z. Kamińska. Trzecie drużynowe złoto dołożyły B. Zakrzewska, P. Giewiada, N. Zakrzewska i Aleksandra Bocheńska, które triumfowały w 4×50 m stylem dowolnym (rocznik 2008 i starsze). Niemal ta sama ekipa, tyle że z K. Filipiak w miejsce A. Bocheńskiej, była trzecia w 4×50 m stylem zmiennym.

Warto dodać, iż w Legnicy wyróżniono także M. Grudkowskiego, uznając go za najlepszego trenera 14-letniej zawodniczki i 12-letniego zawodnika.