Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Narada dyrektorów w Koźminie Wlkp.

2024-02-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Narada dyrektorów w Koźminie...
Narada dyrektorów w Koźminie Wlkp.
Mayor Ink

2 lutego w willi przy ul. Boreckiej 23 w Koźminie Wlkp. odbyła się narada dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu krotoszyńskiego.

 

Dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli odbyli naradę, którą zwołała wizytator Ewa Kargol-Stybaniewicz z Kuratorium Oświaty. Gospodarzami byli burmistrz Maciej Bratborski oraz Jacek Zawodny – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. W spotkaniu uczestniczyli także Małgorzata Jochaniak – właścicielka marki OPEN GLOBAL – oraz Daniel Borski – wydawca Gazety Lokalnej KROTOSZYN, którzy reprezentowali Klub GLK.

Burmistrz Maciej Bratborski opowiedział gościom o historii willi starosty i jej modernizacji przez koźmiński samorząd. Zaprezentowano specjalny reportaż video.

Dyrektorzy omawiali zagadnienia związane z procedurą wdrożenia w szkołach standardów ochrony małoletnich i aktualizacją statutów szkół. Członkowie Klubu GLK, M. Jochaniak i D. Borski, zaproponowali klika możliwości i zamierzeń, które chcieliby zrealizować na rzecz młodych ludzi. Nie zabrakło tematów związanych z potencjalnymi konkursami, które być może będą organizowane dla przedszkoli i szkół podstawowych. Poruszono też temat organizowanego niebawem eventu dla młodzieży pod hasłem „Zawody z pasją”. Burmistrz Krotoszyna już zadeklarował, że udostępni na to wydarzenie halę przy ul. Olimpijskiej.

– Chcemy większej współpracy na niwie szkoły – przedsiębiorcy. Planujemy umożliwić dzieciom i młodzieży odwiedzenie firm należących do Klubu GLK i odwrotnie. Szkoła czy przedszkole może zaprosić daną markę w swoje progi, co będzie ciekawym elementem rozwoju. Ponadto poprosiliśmy o listę dzieci potrzebujących i utalentowanych, by móc ich w jakiś sposób wesprzeć – mówi Daniel Borski.

Małgorzata Jochaniak omówiła zagadnienie wpływu Internetu na młodych ludzi. Zwróciła uwagę na aspekt podejmowania przez młodzież wyborów zawodowych, z naciskiem na to, by te wybory były jak najbardziej świadome, sugerując jednocześnie kilka bardzo praktycznych rozwiązań.

Klubowicze są w trakcie przygotowywania konspektów, które pozwolą na stworzenie grup dla uczniów, którzy zechcą większej dawki samorozwoju czy pewności siebie. – Zależy nam na tym, by dzieci otwarcie mówiły o swoich problemach, by nie bały się marzyć i potrafiły wcielać te marzenia w życie, by były odważne i skuteczne podczas rozmowy kwalifikacyjnej etc.– oznajmia D. Borski.

– Mam nastoletnie dzieci i wiem, z czym każdy rodzic i pedagog mierzy się na co dzień. Chcemy stworzyć coś, co pozwoli na wdrażanie elementów przedsiębiorczości u ludzi młodych, mających mnóstwo pomysłów. Mamy sposoby na to, by lepiej uwypuklać ich talenty. Zamierzamy też budować świadomość pod kątem biznesu, by pokazać, że przedsiębiorcy bardzo ciężko pracują na swój sukces – stwierdza M. Jochaniak.

Wizytator E. Kargol-Stybaniewicz z entuzjazmem podchodzi do współpracy sektora oświatowego z Klubem GLK. – Liczmy na owocną współpracę oraz ciekawe propozycje z państwa strony. Każde działanie zmierzające do rozwoju młodego człowieka jest cenne – powiedziała.

– Miło mi było gościć dyrektorów szkół z terenu całego powiatu krotoszyńskiego w Koźminie Wlkp. Już po raz trzeci, od kiedy zarządzam Szkołą Podstawową nr 1, byliśmy gospodarzami narady dyrektorów. Wcześniejsze dwie odbyły się w mniejszym gronie i w murach szkoły. Cieszę się, że dyrektorzy mogli zobaczyć nowe oblicze willi przy ul. Boreckiej i odbyć merytoryczną naradę w pięknej scenerii – podsumowuje Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Jedynki.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 16 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE