2. /
  4. /
  5. Nasi błyszczeli na Pucharze...
IMPRESJA KROTOSZYN

Znakomicie spisali się zawodnicy z naszego powiatu w Nowinach koło Kielc, gdzie odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzików, Kadetów i Dzieci w Sumo.

Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba uczestników – ponad 500 zawodników i zawodniczek z 27 klubów. W tym gronie znaleźli się oczywiście przedstawiciele dwóch klubów z powiatu krotoszyńskiego.

Reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn rywalizowali w kategorii kadetów. Świetnie prezentował się Filip Urbaniak, który zwyciężył w dwóch kategoriach wagowych – 50 i 55 kg. Złoty krążek wywalczył także Michał Stasik w kat. 75 kg. Drugi w kat. 55 kg był Maksymilian Bondzior. Z kolei Oskar Błaszczyk zdobył srebro w kat. +95 kg i brąz w open.

Na turniej przyjechała aż 24-osobowa ekipa UKS Samson Kobylin. W zmaganiach młodzików dwa srebrne medale zdobył Krzysztof Perz – w kat. 65 i 70 kg, a na trzecim stopniu podium w kat. +70 kg stanął Mikołaj Czwojdrak. Pośród kadetek Anita Maleszka była bezkonkurencyjna w kat. 65 kg i zajęła trzecie miejsce w kat. 60 kg, natomiast Kamila Konieczna triumfowała w open, a w kat. +70 kg była druga. W grupie kadetów Antoni Grenda wywalczył srebro w kat. 65 kg oraz brąz w kat. 75 kg.

W rywalizacji dzieci złoto zgarnął Oskar Szumera (22 kg), srebro wywalczyli Dorota Brzechwa (20 kg), Karolina Pawliczak (34 kg), Lena Całka (38 kg) oraz Igor Szumera (24 kg), a na najniższym stopniu podium stanęły Marianna Ciółko (21 kg) i Kalina Ciółko (36 kg).