2. /
  4. /
  5. Nasi darterzy w Krakowie
Serafiniak

Przedstawiciele Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta rywalizowali w dwóch kolejnych turniejach w ramach Grand Prix POD. W Krakowie najlepiej powiodło się Jackowi Cieślakowi, który został sklasyfikowany na miejscach 17-32.

Zawody Grand Prix POD odbywały się trzy dni. W piątek rywalizowały pary. Najbliżej wyjścia z grupy byli Przemysław Misiak i Łukasz Adamczak, którzy zajęli trzecią lokatę. Jedno zwycięstwo odnieśli Zdzisław Jusiak i Włodzimierz Skalski, a bez wygranej zmagania zakończyli Przemysław Sawicki i Adrian Jasiński.

Następnego dnia rozegrano piąty w tym sezonie turniej GP POD. W szranki stanęło 177 darterów. Drugie miejsca w grupie zajął Przemysław Pawlicki, ale w fazie pucharowej musiał uznać wyższość Krzysztofa Wojciechowskiego (1:3) i sklasyfikowany został na pozycjach 33-64. Na zmaganiach grupowych udział w zawodach zakończyli A. Jasiński, Z. Jusiak, P. Sawicki, Marta Pawlicka i Jacek Cieślak. Dla osób, które nie przeszły do fazy pucharowej, zorganizowano dodatkowy turniej GP Cup, a w nim nieźle spisał się P. Misiak, plasując się na miejscach 5-8.

W niedzielę rywalizowało 136 zawodników. Dwóch naszych darterów wyszło z grupy. W fazie pucharowej P. Sawicki przegrał z Andrzejem Robakiem (0:3), zajmując ostatecznie lokaty 33-64, a J. Cieślak najpierw pokonał Dimę Kovalova (3:1), a następnie uległ Sebastianowi Madejskiemu (2:4) i zakończył turniej na miejscach 17-32. Ze swoich grup nie wyszli A. Jasiński, Z. Jusiak, P. Pawlicki i M. Pawlicka.

Przy okazji zawodów w Krakowie rozegrano dwa kolejne mecze rozgrywek drużynowych. Ekipa Meblex-Rawicz AGD RTV nie sprostała West Side (7:13) oraz Point DT Bydgoszcz (6:14). Następne turnieje Grand Prix odbędą się w dniach 22-24 marca w Perzycach. Organizatorami będą SKLD i Polska Organizacja Darta.

Wyjazd do Krakowa możliwy był dzięki wsparciu gminy Krotoszyn oraz lokalnych partnerów – firm Fach-Stol, Victus, Daf-Mal, Ska-Met i Intermarche.