2. /
  4. /
  5. Nasi z siedmioma medalami
AS MAŚNIAK

Kolejne udane zawody mają za sobą zawodnicy UKS Samson Kobylin i TA Rozum Krotoszyn. Tym razem reprezentanci tych klubów świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Sumo w Ropczycach.

W zmaganiach juniorek trzy medale zdobyły zawodniczki Samsona. Julia Jankowiak wywalczyła srebro w kategorii 50 kg, a Monika Sowa (65 kg) oraz Kinga Sroczan (70 kg) stanęły na trzecim stopniu podium. W klasyfikacji klubowej juniorek kobyliński klub znalazł się trzeciej lokacie.

Z kolei w klasyfikacji juniorów trzecie miejsce przypadło Towarzystwu Atletycznemu Rozum. Dorobek ekipy z Krotoszyna to trzy krążki – złoto Michała Fabianowskiego w kat. +100 kg oraz brąz Oskara Kmiecika i Piotra Krajewskiego w kat. 70 kg. Czwarty medal w juniorach dorzucił Paweł Sikora z Samsona, który był najlepszy w kat. 60 kg.