2. /
  4. /
  5. Nasi zapaśnicy na olimpiadzie...
AGRO INTEGRACJA

Zapaśnicy z milickich klubów rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W sumie przywieźli z tych turniejów cztery medale.

Pod koniec kwietnia w Stargardzie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. ULKS Bizon Milicz reprezentowały dwie zawodniczki w kategorii do 57 kg. Zuzanna Horbik oraz Magdalena Siedy szły przez turniej jak burza, wygrywając z bardzo utytułowanymi zawodniczkami. Milickie zapaśniczki spotkały się w finale. Zwyciężyła Zuzanna Horbik, zdobywając kolejny już tytuł mistrzyni Polski. Magda Siedy zdobyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Męski turniej zapaśniczy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się na przełomie kwietnia i maja w Białogardzie. Tam rywalizowało pięciu zawodników Bizona oraz trzech ze Śląska Milicz.

Spośród przedstawicieli Bizona Wojciech Skrabucha zdobył złoto w kategorii do 51 kg. Bardzo blisko medalu w kategorii do 65 kg był Mateusz Dziadoszek. W kategorii do 60 kg Franciszek Bereźnicki, mimo bardzo dobrej formy, musiał uznać wyższość braci z Siedlec, którzy następnie stanęli na pierwszym i trzecim stopniu podium. W kategorii do 71 kg walczył Oliwier Grykień, a Szymon Krawiec w kategorii do 92 kg ukończył zmagania na ósmym miejscu.

Z ekipy milickiego Śląska świetnie spisał się Jakub Kęsy, który wywalczył złoty medal. Marcel Żyto uplasował się na 11. lokacie, a Mikołaj Żyto był piętnasty.