2. /
  4. /
  5. Nasza kadra z workiem...
PANCOM

Znakomicie spisali się reprezentanci naszego kraju na Mistrzostwach Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo, które odbyły się w Estonii. Dorobek polskiej kadry to aż 47 krążków. W klasyfikacji medalowej znaleźliśmy się na trzecim miejscu.

W estońskim Rakvere startowało 11 zawodników z Kobylina oraz sześciu z Krotoszyna. Polska reprezentacja liczyła w grupie młodzików 28 osób, a w grupie kadetów i juniorów 52 zawodników.

Polacy zdobyli 47 medali, co dało im trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Spośród przedstawicieli TA Rozum Krotoszyn srebro w kategorii 55 kg kadetów wywalczył Mikołaj Raźniak. Z tego samego kruszcu dwa krążki zdobył Kacper Mikołajczyk – indywidualnie w kat. +95 kg kadetów oraz drużynowo w U’16. Z kolei Michał Fabianowski uplasował się na trzeciej lokacie w drużynówce juniorów.

Reprezentanci UKS Samson Kobylin zgarnęli sześć medali. W rywalizacji kadetów Piotr Sikora był drugi w kat. 65 kg, Weronika Szafraniak zajęła trzecią lokatę z zespołem, a Mikołaj Kandzierski zdobył srebro drużynowo. Poza podium znaleźli się Oliwia Kuś (55 kg), Nikola Śliwowska (60 kg) oraz Michał Grzempowski (85 kg).

W juniorach bezkonkurencyjni w swoich kategoriach okazali się Julia Jankowiak (50 kg) i Paweł Sikora (60 kg). Na trzecim stopniu podium stanęła Monika Sowa (65 kg). W młodzikach na piątych pozycjach zmagania ukończyli Jakub Kaźmierczak (55 kg) i Marta Wielebińska (75 kg).