Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nie lada gratka dla miłośników amerykańskiej motoryzacji

2021-08-23
Nie lada gratka dla miłośników amerykańskiej motoryzacji
DAF-MAL

W miniony weekend przy stadionie we Wrocławiu odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania. Wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników motoryzacji rodem z USA.

 

Uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć zarówno klasyczne, pięknie odrestaurowane samochody, jak i nowoczesne maszyny, motocykle, trucki oraz pojazdy militarne. Wystawie pojazdów zza oceanu towarzyszyło wiele innych atrakcji przygotowanych dla publiczności.

Dla najmłodszych zorganizowano zabawy edukacyjne, a ich mamy mogły zmienić swoją stylizację na pinup girl, zgodnie z amerykańskimi trendami mody pierwszej połowy ubiegłego wieku. Przy tej okazji zorganizowano wybory Miss Pinup AMC 2021. Głównymi nagrodami były pobyt w Prezydenckim Apartamentowcu w Jarosławcu, bilet na rejs amerykańskim katamaranem po Odrze we Wrocławiu oraz profesjonalna sesja zdjęciowa z amerykańskim klasykiem.

Na terenie imprezy utworzono strefy zabaw dla dzieci i zróżnicowane stoiska gastronomiczne. Każdy miał możliwość zakupu pamiątek – koszulek, poduszek, kubków, magnesów – nie tylko z obecnej, ale również z poprzednich edycji American Cars Manii. Dla odwiedzających przygotowano specjalną tablicę, na której każdy mógł złożyć swój podpis jako pamiątkę uczestnictwa w zlocie. Przygotowano liczne konkursy, a nagrodami były m.in. samochody Ford LTD Crown Victoria z 1985 roku czy Ford Mustang GT.

Prowadzącym VIII edycję American Cars Manii był Jakub Bielak – współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie, podróżnik, dziennikarz motoryzacyjny, prezenter programów o tematyce bezpieczeństwa jazdy i motoryzacji na kanale TVN TURBO – „Jazda polska”, „Jazda niepolska”, „K2 – kierowców dwóch”, „Wypad z kraju”, autor programu „Homo Motoricus” i projektu www.homomotoricus.pl.

Nie zabrakło także gości specjalnych, jak choćby Włodzimierz Zientarski, znany polski dziennikarz, specjalizujący się w dziedzinie motoryzacji. – Ta impreza musi być. Przypomina wszystkim, którzy kochają samochody, że trzeba ostro walczyć o to, by nikt nie zapomniał, że prawdziwa, wspaniała i monstrualna motoryzacja narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Ta legenda amerykańskiej motoryzacji musi trwać i trwa dzięki American Cars Manii. Przyciąga niesamowicie dużo widzów i jednocześnie ma mnóstwo serca do tych wspaniałych pojazdów. Nie ma drugiej takiej imprezy – wypowiedział się dziennikarz na oficjalnej stronie organizatora.

(FENIX)

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER