Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nie spoczniemy na laurach

2018-03-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Nie spoczniemy na laurach
Nie spoczniemy na laurach
PERŁA ORLA

Z Dawidem Kujawskim, organizatorem LOGinLAB – najlepszej, według naszych Czytelników, sportowej imprezy roku 2017 w powiecie krotoszyńskim, rozmawiał Grzegorz Nowak.

Drugi raz z rzędu zmagania crossfitowców zyskały największe uznanie Czytelników Gazety Lokalnej KROTOSZYN w naszym sportowym plebiscycie. Jak Ty oceniasz odbiór swojej imprezy?

– Przede wszystkim to społeczeństwo mocno przyczynia się do tego, co tworzymy. Proszę przypomnieć sobie tłumy na basenie, na tartaku w Odolanowie czy krotoszyńskim rynku. Mówiąc też o społeczeństwie, mam na myśli lokalne władze, prywatne firmy oraz mieszkańców Krotoszyna. Wszyscy oni przyczynili się do rozwoju LOGinLAB.

Trzecia edycja LOGinLAB, podobnie jak wcześniejsza, odbywała się na basenie i na rynku w Krotoszynie oraz na tartaku w Odolanowie. To główne podobieństwa. Było jednak wiele różnic. Przypomnij naszym Czytelnikom, czym wyróżniała się zeszłoroczna edycja imprezy.

– Zacznijmy od tego, że liczba osób startujących zwiększyła się dwukrotnie. W 2017 roku w LOGinLAB rywalizowało 177 zawodników, w tym czołówka polskiego crossfitu. Warto podkreślić, że polscy zawodnicy odgrywają znaczącą rolę również w Europie. Nowością w minionym roku były zmagania drużynowe – w teamach dwu- i trzyosobowych.

Jak wiadomo, LOGinLAB odbywa się nie tylko w naszym powiecie. Zawody mają już bowiem charakter krajowy i mogą je obejrzeć kibice w różnych zakątkach Polski.

– LOGinLAB przybrało formę imprez cyklicznych w całym kraju. Zameldowaliśmy się w stolicy oraz na południu Polski – w Krakowie. Otrzymaliśmy propozycje zorganizowania zawodów LOGinLAB w Poznaniu i w Trójmieście. Mimo tak dużego zainteresowania dla mnie priorytetem jest impreza w Krotoszynie i to ona ma być kojarzona jako główna z całego cyklu LOGinLAB. Nie można zapomnieć też o innych naszych projektach. W okresie letnim na Mierzei Helskiej stworzyliśmy z firmą HES strefę świadomego fitness.

 

Przy organizacji tak dużej imprezy potrzeba wielu osób. Jak udaje Ci się namówić do pomocy tak liczne grono wolontariuszy?

– Chcemy, aby wolontariusze poczuli się częścią tworzenia czegoś wyjątkowego. Każdy z nich jest sportowcem, dlatego poprzez pomaganie staje się także uczestnikiem takiego wydarzenia. Podstawa to chęć oraz radość z tego, co się robi w danym momencie. Staramy się przyciągnąć ludzi poprzez swoją wyjątkowość, ale w czym tkwi sekret – tego nie wie nikt.

Jaki masz plan działań na najbliższy czas w kontekście tegorocznej edycji LOGinLAB?

– Jesteśmy w trakcie podpisywania umów ze sponsorami, przygotowujemy również sprzęt. W lipcu chcemy zaskoczyć uczestników nowościami, dlatego w Krotoszynie powstanie nowa arena, na której będzie mogło rywalizować blisko 300 osób. Specjalistyczny sprzęt już czeka na zawodników. Wzorujemy się na Crossfit Games w USA, ale jednocześnie nie tracimy nic na naszej oryginalności.

Czy doczekamy się triumfu mieszkańca powiatu krotoszyńskiego w którejś z kategorii LOGinLAB?

– W tym roku mamy mocną ekipę i śmiało obstawiam, że jeden z nich może stanąć na podium. Planujemy nowość w kategorii drużynowej masters. W tej grupie mamy dobrych zawodników, którzy byli blisko podium w poprzednich imprezach. Myślę, że jak połączą siły, to wywalczą medal w rodzinnym mieście.

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud