Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Nie ustąpiła pierwszeństwa

2018-04-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Nie ustąpiła pierwszeństwa
Nie ustąpiła pierwszeństwa
MAX-MAL

W piątek, 13 kwietnia, na drodze powiatowej z Krotoszyna do Dobrzycy, w miejscowości Wyki (gmina Rozdrażew) doszło do zderzenia dwóch samochodów. Dwie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

 

Po przyjęciu zgłoszenia o wypadku na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i jeden z OSP Rozdrażew, jak również policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Z uwagi na lokalizację zdarzenia – na granicy powiatu krotoszyńskiego z pleszewskim – jednocześnie na akcję wyjechały służby ratownicze JRG w Pleszewie i OSP Dobrzyca.

Jak się okazało, na skrzyżowaniu dróg w Wykach zderzyły się samochody osobowe Skoda Octavia i Citroen C3, którymi podróżowały w sumie trzy osoby. Po zabezpieczeniu terenu działań strażacy przygotowali linię gaśniczą, zakończoną prądownicą pianową, a także odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach.

– Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu podjęto decyzję o przewiezieniu dwójki poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Trzeci uczestnik wypadku nie wymagał hospitalizacji – informuje Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Na koniec działań z jezdni usunięto płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii.

– Kierująca samochodem marki Skoda Octavia mieszkanka Kalisza nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem C3. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię wypadku ukarano mandatem w wysokości 500 zł – mówi Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 19 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK