Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Niewielkie gesty budują wielkie sprawy

2021-10-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz, Edukacja
  4. /
  5. Niewielkie gesty budują wielkie...
Niewielkie gesty budują wielkie sprawy
COT

Członkowie wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu wyszli z inicjatywą udziału w ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Dzieci Afryki.

 

Zbiórka jest dedykowana dwóm szkołom podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli (Ghana) oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda). Celem akcji jest zbiórka pieniędzy, za które zakupione zostaną podręczniki dla afrykańskich dzieci.

– Przyłączając się do akcji, ułatwimy afrykańskim dzieciom zdobywać wiedzę. Do tej pory stosowaną metodą uczenia się w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela i nie będzie inaczej dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki oraz pomoce dydaktyczne. Wystarczy, że każda klasa ufunduje jeden podręcznik. Dla nas to niewiele, a dla innych może być szansą na lepsze jutro. Zachęcamy do pomocy – informują wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

(FENIX)

ŹRÓDŁO: SP nr 1 w Miliczu

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER