2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Niezwykłe zmagania

23 czerwca na kortach Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się XII Otwarty Turniej w tenisie ziemnym w grach podwójnych o Puchar Burmistrza Krotoszyna. Ze względu na warunki pogodowe cały turniej trwał jeden dzień. Pojedynki były bardzo zacięte i wyczerpujące, ale zawsze toczone w przyjacielskiej atmosferze.

Na kortach przy ul. Ogrodowskiego w Krotoszynie, rozegrany został coroczny turniej w tenisie ziemnym. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, przez co udział w nim wzięło aż 16 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy po cztery deble. Do półfinału dostały się dwie najlepsze drużyny z obu grup.

Z I grupy dalej dostali się Andrzej Kaźmierczak z Dominikiem Marciszem, a także Ryszard Gruetzmacher z Adamem Gruetzmacher. II grupa składała się z Pawła Owczarza z Maciejem Przewoźnym i Waldemara Wroneckiego z Wiesławem Bergerem.

Po wielu zmaganiach i zaciętej walce mecz o III miejsce para Gruetzmacher pokonała parę W. Berger / W. Wronecki, pokonując 6:7, 7:5, 10:7. A w finale wygrała para M. Przewoźny / P. Owczarz z A. Kaźmierczak / D. Marcisz wynikiem 2:0, 7:5, 7:6 zdobywając Puchar Burmistrza.

Turniej organizowany przy zaangażowaniu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn, KTT, firmie Gabi-Plast, firmie Rodowita, Bricomarche, Pizzerii Venus, Piekarnii Jarocin i sklepu motoryzacyjnego Wojciecha Pawlickiego. Wszystkim uczestnikom zawodów należą się ogromne słowa uznania za wytrzymałość, sprawność fizyczną i ducha walki.