Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

2018-02-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. O bezpieczeństwie w ruchu...
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym
ENDORFINA

19 lutego już po raz kolejny w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbyło się seminarium informacyjne „Bezpiecznie – chce się żyć”. Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do tej inicjatywy jak co roku przyłączyli się krotoszyńscy policjanci.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skutków łamania przepisów drogowych.

Konferencja podzielona była na dwie części – edukacyjno-profilaktyczną oraz artystyczną. Spotkanie zaczęło się od krótkiego spotu przedstawiającego korelacje kierujących i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu przedstawił dane obrazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa wielkopolskiego na tle całego kraju. Przybyli mieli również okazję wysłuchać koordynatora ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie – st. sierż. Bartosza Karwika. Mówił on o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego, pokazując na zdjęciach zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym.

W części artystycznej dla zgromadzonych wystąpili Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają na celu zapobieganie wypadkom i dyscyplinowanie uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie odbywają się różne akcje promocyjne i działania profilaktyczne, aby zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość wszystkich uczestników ruchu. Jednak sama znajomość przepisów nie wystarczy. Trzeba je przede wszystkim wdrożyć w każdy dzień naszego życia.

(NOVUS)

FOT. KPP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + dwanaście =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK