Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

O Wybickim wiedzą chyba wszystko

2021-06-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. O Wybickim wiedzą chyba...
O Wybickim wiedzą chyba wszystko
TRANS-MED

Dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie znaleźli się w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Gen. Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych. Obaj po raz kolejny uplasowali się na czołowych miejscach.

 

Finał szóstej edycji konkursu odbył się w Muzeum Śremskim. Do decydującej rywalizacji przystąpiło 22 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Krotoszyńską Czwórkę reprezentowało dwóch uczniów klasy VII – Kacper Ignasiak i Paweł Witek, którzy wcześniej pomyślnie przeszli pierwszy etap.

Uczestnicy zmagań musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności Józefa Wybickiego, podstawowych realiów epoki, w której żył, a także miejsc związanych z jego życiorysem, jak również znajomością polskich symboli narodowych i ich historii.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że w kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Kacper Ignasiak z SP nr 4, a na trzeciej lokacie znalazł się kolejny przedstawiciel tej placówki – Paweł Witek. Opiekunem tej dwójki był Sławomir Kramarz. Uczniowie ci od trzech lat uczestniczą w tym konkursie i zawsze zajmują miejsca na podium! Można więc stwierdzić, że stali się ekspertami w kwestii życiorysu generała J. Wybickiego.

Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom postaci gen. J. Wybickiego, twórcy słów Mazurka Dąbrowskiego, który część życia spędził w Manieczkach, a także propagowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach zadania pod nazwą „Wybicki – Reaktywacja VII”, a współfinansowane było przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Patronat honorowy objął wielkopolski kurator oświaty. Organizatorami konkursu były Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. Józefa Wybickiego oraz Muzeum Śremskie.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud