Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Obchody Święta Niepodległości w Mokronosie

2023-11-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Obchody Święta Niepodległości w...
Obchody Święta Niepodległości w Mokronosie
BANASZAK

9 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokronosie uroczyście obchodzili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

– W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Dzięki nauce historii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii możemy rozumieć te ważne wydarzenia, ale przede wszystkim propagować uniwersalne wartości, bo wolność to wartość ważna tak samo dla każdego człowieka, bez względu na jego narodowość – tymi słowami Alina Rączka, dyrektor placówki, zainaugurowała akademię z okazji Święta Niepodległości.

W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Maciej Bratborski i Wojciech Dykcik – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. Niezwykle poruszający montaż słowno-muzyczny, upamiętniający dążenia do niepodległości, zaprezentował szkolny chór pod przewodnictwem Moniki Kieliby. Uczniowie włączyli się również w akcję „Szkoła do Hymnu”, śpiewając wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”. Uroczystości towarzyszył kiermasz rogali świętomarcińskich, które przygotowali rodzice.

(LT)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE