Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Ogień w zakładzie stolarskim

2021-07-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Ogień w zakładzie stolarskim
Ogień w zakładzie stolarskim
PERŁA ORLA

5 lipca w miejscowości Gałązki (gmina Koźmin Wlkp.) doszło do pożaru zakładu stolarskiego. Pracownicy szybko zareagowali, ale samodzielnie nie dali rady ugasić ognia. Działania strażaków trwały ponad 6,5 godziny.

 

Na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa z koźmińskiej OSP oraz po jednym OSP Czarny Sad, OSP Borzęciczki, OSP Wrotków i OSP Krotoszyn. Paliła się wiata, w której składowane były deski i trociny. Pożar rozprzestrzenił się na dach przylegającego do niej zakładu stolarskiego.

Strażacy podali dwa prądy gaśnicze w natarciu na palący się obiekt oraz dwa w obronie zagrożonego obiektu. Po stłumieniu ognia przystąpiono do częściowej rozbiórki pokrycia dachowego oraz zabudowy poddasza stolarni, żeby dotrzeć do ukrytych zarzewi i je dogasić.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru na zewnątrz usunięto nadpalone, drewniane elementy konstrukcji dachowej oraz wyposażenia zakładu i składowane drewno. Obiekt oddymiono, przewietrzono i sprawdzono kamerą termowizyjną – urządzenie potwierdziło likwidację zagrożenia. W celu ochrony zakładu przed ewentualnym deszczem strażacy pomogli zabezpieczyć plandeką zniszczony dach.

(ANKA)

FOT. dh Szymon Sikora

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud