Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Ogólnopolski brąz od Tymbarku

2024-06-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ogólnopolski brąz od Tymbarku
Ogólnopolski brąz od Tymbarku
ENDORFINA

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu wywalczyły brązowy medal ogólnopolskich rozgrywek o Puchar Tymbarku w kategorii U-10.

 

Zmagania na szczeblu krajowym toczyły się 8 i 9 czerwca. Podopieczne Pawła Sorbickiego trafiły do grupy z przedstawicielkami województw pomorskiego, podkarpackiego i lubuskiego. W pierwszym starciu miliczanki ograły 4:2 zawodniczki z Górzyna, po dubletach Leny Adler i Mileny Wozińskiej. Drugi mecz przebiegł całkowicie pod dyktando piłkarek Dwójki, które, po dwóch bramkach L. Adler oraz golu M. Wozińskiej, pokonały 3:0 ekipę z Gdańska. Najtrudniejszymi oponentkami w grupie okazały się rzeszowianki, które odpowiedziały dwiema bramkami na dublet L. Adler i zremisowały z naszą drużyną. Bilans bramek zdecydował, iż milicka ekipa awansowała z drugiego miejsca, plasując się za reprezentantkami Podkarpacia.

Kolejny dzień piłkarki rozpoczęły od zwycięstwa 3:0 nad drużyną z Chorzowa. Dwie bramki zdobyła Wiktoria Łuczak, a jedno trafienie dorzuciła L. Adler. Niestety, w spotkaniu półfinałowym milicka drużyna musiała uznać wyższość zawodniczek z Nadarzyna, w województwie mazowieckim, przegrywając 1:3. Trafienie dla SP2 Milicz zaliczyła Karina Kuczyńska. W walce o trzecie miejsce miliczanki stoczyły kolejny bój z drużyną z Rzeszowa. Tym razem zdominowały rywalki i wygrały 3:0, po dublecie Martyny Mikrut i golu L. Adler. To zwycięstwo pozwoliło im świętować trzecie miejsce w kraju w kat. U-10.

 

(MS)

FOT. SP nr 2 w Miliczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek