2. /
  4. /
  5. Orły mają patent na...
CENTRUM POGRZEBOWE

W czwartek Piast Kobylin w derbach powiatu krotoszyńskiego zmierzył się na własnym obiekcie z Białym Orłem Koźmin Wlkp. Goście zwyciężyli 3:1, po raz drugi pokonując w tym sezonie kobylińską drużynę. W rundzie jesiennej koźminianie wygrali bowiem 3:0.

Czwartkową konfrontację lepiej rozpoczęli miejscowi. Już w 10. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał niezawodny Jakub Smektała. Rywale odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Krzysztof Czabański z rzutu wolnego zagrał do Eryka Janowskiego, który strzałem głową skierował piłkę do siatki. Potem jeszcze z rzutu wolnego koźmińskiego golkipera próbował zaskoczyć J. Smektała, ale zabrakło celności.

Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony przyjezdni znakomicie rozegrali rzut rożny. Po wrzutce Wojciecha Kamińskiego Hubert Roszczak pokonał bramkarza Piasta uderzeniem głową. Kilkanaście minut później koźminianie podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w odpowiednim miejscu pola karnego, tuż przy lewym słupku, znalazł się Szymon Pacholski, który dopełnił formalności.

Potem jeszcze Mateusz Kasprzak miał dobrą okazję po podaniu K. Czabańskiego, ale nie udało mu się umieścić piłki w siatce. Z kolei Mateusz Olikiewicz mógł zmniejszyć rozmiary porażki, lecz Mateusz Wronecki nie dał się zaskoczyć.

Warto wspomnieć, iż mecz kilka razy był przerywany, gdyż na murawie pojawiał się… pies.

W ostatniej kolejce tego sezonu Biały Orzeł podejmować będzie Piasta Czekanów, a kobylinianie w Śremie zmierzą się z miejscową Wartą.

PIAST KOBYLIN – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 1:3 (1:1)

1:0 – Jakub Smektała (10)

1:1 – Eryk Janowski (36)

1:2 – Hubert Roszczak (49)

1:3 – Szymon Pacholski (63)

PIAST: Wojtkowiak – A. Kurzawa, Snela (72’ Siepa), Wosiek, Wachowiak, Matuszak (30’ Szymanowski), M. Kurzawa, Kowalski, Gałczyński, Smektała, Pacyński (57’ Olikiewicz)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Janowski, Roszczak, Konopka, Hajdasz (75’ Konieczny), Kamiński (58’ Oleśków), Maciejewski, Nowakowski (86’ Kęsy) , Pacholski, Kasprzak (58’ Derwich), Czabański