2021-05-30
  2. /
  4. /
  5. Orły na pozycji lidera

W niedzielę Biały Orzeł Koźmin Wlkp. pokonał na własnym obiekcie Zielonych Koźminek. Dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi Jaroty II Witaszyce koźminianie wskoczyli na pozycję lidera klasy okręgowej.

Po kilku minutach spotkania, w których obie drużyny badały się nawzajem, gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować. Bliski szczęścia był Krzysztof Czabański, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Kolejny groźny strzał oddał Krzysztof Ratyński, lecz również nie trafił w światło bramki. Krótko przed przerwą wynik meczu otworzył Marcin Szymkowiak po asyście Oskara Maciejewskiego.

Już na początku drugiej odsłony Orły podwyższyły prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Robert Nowakowski. Miejscowi kontrolowali grę i stwarzali sobie kolejne sytuacje, lecz brakowało skutecznego wykończenia akcji. Rywale próbowali się odgryzać, jednak bardzo dobrze interweniował Mateusz Wronecki.

Wynik 2:0 utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra. Po tej wygranej i wobec remisu Jaroty II Witaszyce Biały Orzeł awansował na pozycję lidera.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – ZIELONI KOŹMINEK 2:0 (1:0)

1:0 – Marcin Szymkowiak (43)

2:0 – Robert Nowakowski (46)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Janowski, Roszczak, Konopka, Maciejewski, Hajdasz, Ratyński (58′ Borowczyk), Nowakowski (58′ Kamiński), Szymkowiak (86′ Lis), Namysłowski (78′ Kęsy), Czabański