2022-06-26
  2. /
  4. /
  5. Orły na siódmym miejscu

W sobotę Biały Orzeł Koźmin Wlkp. podejmował ekipę Piasta Czekanów. Zacięty pojedynek wygrali gospodarze, którzy zakończyli sezon na siódmym miejscu.

Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż rywale koźminian walczyli o utrzymanie w V lidze i potrzebowali zwycięstwa. Od początku więc starali się atakować i już w 14. minucie udało im się wyjść na prowadzenie po trafieniu Pawła Kroczaka. Miejscowi odpowiedzieli dość szybko. Krzysztof Czabański przymierzył z rzutu wolnego i piłka zatrzepotała w siatce. Jeszcze przed przerwą golkiper Piasta musiał po raz drugi skapitulować, tym razem po uderzeniu Oskara Maciejewskiego z rzutu karnego, który podyktowany został po faulu na Mateuszu Kasprzaku.

W drugiej odsłonie jedni i drudzy stwarzali sobie dogodne sytuacje, ale wynik 2:1 utrzymywał się niemal do samego końca. Niemal, bo w 88. minucie K. Czabański ponownie zaskoczył golkipera Piasta strzałem z dystansu. Goście jeszcze zdążyli zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą P. Kroczaka, jednak na wyrównanie już zabrakło im czasu. Frustracja spowodowana spadkiem z V ligi wywołała ostrą wymianę zdań wśród piłkarzy Piasta tuż po ostatnim gwizdku sędziego.

Orły zakończyły sezon na siódmej pozycji, z dorobkiem 43 punktów.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP – PIAST CZEKANÓW 3:2 (2:1)

0:1 – Paweł Kroczak (14)

1:1 – Krzysztof Czabański (23)

2:1 – Oskar Maciejewski (40’ karny)

3:1 – Krzysztof Czabański (88)

3:2 – Paweł Kroczak (92)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Roszczak (90’ Mucha), Konopka, Hajdasz, Maciejewski, Nowakowski (88’ Ma. Borowczyk), Pacholski, Kasprzak (67’ Kamiński), Konieczny (46’ Mi. Borowczyk), Czabański, Namysłowski (67’ Rój)