2. /
  4. /
  5. Orły wygrały ligę!
webTax

W przedostatniej kolejce klasy okręgowej z wielkim przytupem pierwsze miejsce na koniec sezonu zapewniła sobie drużyna Białego Orła Koźmin Wlkp. Nasz zespół rozbił na wyjeździe CKS Zbiersk aż 7:1.

Tym samym koźminianie awansowali do V ligi, a więc na szczebel, w którym rywalizują Astra Krotoszyn i Piast Kobylin.

Od początku sobotniego spotkania koźmiński zespół dyktował warunki gry. Pierwszą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył głową Krzysztof Czabański. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Szymon Hajdasz. Niedługo potem po faulu na Marcinie Szymkowiaku sędzia wskazał na wapno, a rzut karny wykorzystał K. Czabański. Tuż przed przerwą po akcji M. Szymkowiaka i Marcelego Skowrońskiego ten drugi trafił do siatki.

Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony uderzeniem z 15 metrów po raz trzeci tego dnia do siatki trafił K. Czabański. W 74. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę do bramki głową skierował Kamil Rój. Siódme trafienie dołożył Jakub Kęsy, pokonując bramkarza CKS-u po solowej akcji.

Tuż przed końcem miejscowi strzelili honorowego gola. Sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Patryk Sołtysiak.
W ostatniej kolejce sezonu Biały Orzeł zmierzy się z Pelikanem Grabów.

CKS ZBIERSK – BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. 1:7 (0:4)

0:1 – Krzysztof Czabański (18)

0:2 – Szymon Hajdasz (26)

0:3 – Krzysztof Czabański (33′ karny)

0:4 – Marceli Skowroński (42)

0:5 – Krzysztof Czabański (48)

0:6 – Kamil Rój (74)

0:7 – Jakub Kęsy (82)

1:7 – Patryk Sołtysiak (90)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki (85′ Pietrowski) – Janowski, Roszczak, Mucha, Hajdasz (70′ Kasprzak), Czabański, Namysłowski (60′ Nowakowski), Skowroński (60′ Rój), Borowczyk (70′ Kęsy), Szymkowiak, Kamiński (75′ Borowczyk)