2. /
  4. /
  5. Orly znów nie dały...
Mayor Ink

Po raz drugi w tym roku kalendarzowym Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski przegrał w Kępnie z miejscową Polonią. W kwietniu podopieczni trenera Macieja Dolaty wrócili stamtąd z bagażem trzech goli, a w minioną sobotę gospodarze wygrali 2:0.

Faworytem meczu była Polonia, która znajduje się w czołówce IV ligi. Poza tym koźminianie przystąpili do pojedynku mocno osłabieni, a na ławce rezerwowych było zaledwie dwóch zawodników. Trener Maciej Dolata nie mógł tym razem skorzystać z Igora Skowrona, Adriana Derwicha, Dawida Dolaty, Mikołaja Szulca czy Oskara Maciejewskiego.

Po niespełna 12 minutach na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu w pole karne brak zdecydowania koźmińskiej defensywy wykorzystał Kacper Skupień, pakując futbolówkę do siatki. Kilka minut później Orły miały okazję wyrównać, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie popisał się Marcin Szymkowiak. Do piłki dopadł jeszcze Artur Błażejczak, lecz i on nie skierował jej do bramki.

W 24. minucie Polonia prowadziła już 2:0. Po błędzie obrony i podaniu wzdłuż bramki golkipera Białego Orła pokonał Łukasz Walczak.

Miejscowi kontrolowali grę i wynik już nie uległ zmianie. Ponadto przez ostatni kwadrans goście musieli grać w osłabieniu, gdyż drugi żółty kartonik otrzymał Szymon Grodzki i musiał opuścić murawę.

Kolejnym przeciwnikiem Orłów w lidze będzie LKS Gołuchów. A już w środę koźminianie zmierzą się na wyjeździe z Odolanovią Odolanów w szóstej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Polonia Kępno – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Kacper Skupień (12′), 2:0 – Łukasz Walczak (24′)

CZERWONA KARTKA: Szymon Grodzki (75′ druga żółta kartka)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Idzikowski, Grodzki, Janowski, J. Szymkowiak M. Szymkowiak, Gałczyński, Czabański, Błażejczak, Wiła (46′ Wach)