2. /
  4. /
  5. Ósme miejsce Shodana w...
KLIBER FINANSE

W Czechach odbył się międzynarodowy turniej karate. W VI International Lion Cup Pardubice Open rywalizowała ekipa UKS Shodan Zduny, która w klasyfikacji zespołowej uplasowała się na ósmym miejscu.

Karatecy Shodana w Pardubicach wywalczyli cztery złote medale, trzy srebrne i dziewięć brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jarosław Adamski (kata +46 lat), Norbert Tysiak (kumite U’21) oraz Marta Streubel (kata U’10). Osiągnięcie tej ostatniej zawodniczki jest tym bardziej godne pochwały, że rywalizowała ze starszymi od siebie rywalkami. W kata drużynowym złoto zgarnęła także ekipa chłopców U’14 w składzie: Jakub Romański, Jakub Formanowski i Hubert Koźma.

Srebrne krążki zdobyli Zofia Duczmal (kata U’12) oraz drużyny – dziewcząt U’12 w kata i juniorek w kumite. Na najniższym stopniu podium stanęły Nadia Duczmal (kata U’10 oraz kumite U’10), Matylda Ozga (kata U’12), Z. Duczmal (kumite U’12), J. Formanowski (kumite U’14), Dagmara Mujta (kumite U’18) i Weronika Becker (kumite U’18) oraz zespoły – dziewcząt U’12 w kumite i chłopców U’14 w kumite.

– Wielką przyjemnością było widzieć, jak na jednym podium stawało po dwóch przedstawicieli Shodana w tej samej konkurencji – stwierdza J. Adamski, trener Shodana. – Każdy medal został zdobyty po zażartej walce. Dziękuję naszym sponsorom – Dunya Doner Kebab oraz gminie Zduny – za wsparcie oraz rodzicom za pomoc w trakcie turnieju – dodaje.