Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Ostrowianka powiększyła przewagę

2018-01-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Ostrowianka powiększyła przewagę
Ostrowianka powiększyła przewagę
Zuziak tekst

Za nami pięć z dwunastu zaplanowanych turniejów w ramach Krotoszyńskiej Ligi Darta. Na ostatnich zawodach, które odbyły się w klubie Bila, najlepsi byli Anna Kowalczyk oraz Norbert Pecyna.

Tym razem w rozgrywkach kobiet walczyły cztery darterki. Z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajęła Anna Kowalczyk. Ostrowianka pokonała po 3:1 Ewę Pawlicką, Weronikę Karwik i Ilonę Kuznowicz. Co ciekawe, wszystkie krotoszynianki miały identyczny bilans punktowy i legowy. W klasyfikacji generalnej przewagę powiększyła A. Kowalczyk. Druga jest E. Pawlicka.

W rywalizacji męskiej słabszą tego dnia dyspozycję Jacka Cieślaka wykorzystał drugi w tabeli Norbert Pecyna. Pochodzący z Leszna zawodnik rozpoczął turniej od wygranych ze Zdzisławem Jusiakiem (3:0) oraz Pawłem Pawlickim (3:0). Następnie uległ Bartoszowi Derwichowi (2:3), a po lewej stronie drabinki pokonał Przemysława Misiaka (2:0), P. Pawlickiego (2:1) i Przemysława Sawickiego (2:0). W finale N. Pecyna zrewanżował się B. Derwichowi, zwyciężając 5:2.

Najlepszy z krotoszyńskich graczy był tego dnia P. Sawicki, który ukończył turniej na najniższym stopniu podium. Po prawej stronie drabinki ograł Włodzimierza Skalskiego (3:2), Marcina Wojtkowiaka (3:2) i J. Cieślaka (3:2), a następnie nie sprostał B. Derwichowi (1:3) oraz N. Pecynie (0:2).

Nieźle spisał się reprezentant Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN – Grzegorz Kotecki, zajmując siódmą pozycję. Po przegranej z Waldemarem Kałużnym (0:3) zanotował trzy zwycięstwa, ogrywając Martina Wierzyka (2:0), Patryka Korzeniowskiego (2:1) i M. Wojtkowiaka (2:1). Udział w zawodach zakończył porażką z P. Misiakiem (0:2).

Poza wymienionymi darterami nasze miasto reprezentowali Paweł Pawlicki (4. miejsce), J. Cieślak (5-6), Przemysław Pawlicki (9-12), M. Wojtkowiak (9-12), W. Skalski (9-12), A. Jasiński (9-12), Grzegorz Mizera (13-16), Daniel Borski (17-21) i Tomasz Stefan (17-21). Warto odnotować, że J. Cieślak zakończył jednego lega 18. lotką.

(GRZELO)

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK