2. /
  4. /
  5. Pelikan mocniejszy od Orła
BANASZAK

W 11. kolejce ligi okręgowej Biały Orzeł zmierzył się na wyjeździe z Pelikanem Grabów. Niestety, gospodarze zwyciężyli 3:1 i koźminianie wrócili do domów bez zdobyczy punktowej.

W pierwszej połowie miejscowi dominowali i swoją przewagę udokumentowali dwoma trafieniami. W 16. minucie Łukasz Miłek otrzymał prostopadłe podanie i mimo asysty trzech koźmińskich defensorów umieścił piłkę w siatce. Po chwili Orły mogły wyrównać, lecz futbolówka po strzale Mikołaja Szulca trafiła w słupek. A gospodarze niebawem ponownie znaleźli sposób na bramkarza z Koźmina. Na 2:0 podwyższył Mateusz Maciaczyk.

Krótko po zmianie stron drugi raz tego dnia na listę strzelców wpisał się Ł. Miłek. W 53. minucie honorowego gola dla Białego Orła strzelił Szymon Hajdasz, pokonując golkipera uderzeniem głową. W samej końcówce goście mieli jeszcze rzut karny, podyktowany za faul na Filipie Oleśkowie, ale z 11 metrów pomylił się Marcin Kaczmarek.

Pelikan Grabów – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 3:1 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Łukasz Miłek (16′), 2:0 – Mateusz Maciaczyk (29′), 3:0 – Łukasz Miłek (49′), 3:1 – Szymon Hajdasz (53′)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki, Bierla, Roszczak, Zieliński, Konopka (75′ Kaczmarek), Maciejewski (46′ Ratajczyk), Oleśków, Wosiek, Borowczyk, Hajdasz, Szulc (65′ Kubot)