2021-03-07
  2. /
  4. /
  5. Pewna wygrana koźmińskich Orłów

W pierwszej kolejce rundy wiosennej piłkarskiej klasy okręgowej Biały Orzeł Koźmin Wlkp. podejmował Zawiszę Łęka Opatowska. Gospodarze zwyciężyli 2:0 po trafieniach Wojciecha Kamińskiego i Krzysztofa Ratyńskiego.

Sporym utrudnieniem dla piłkarzy był silny wiatr. W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale brakowało skutecznego wykończenia. Miejscowym jednak udało się wyjść na prowadzenie. W 24. minucie gry wynik otworzył Wojciech Kamiński, pokonując bramkarza strzałem z 20 metrów.

Po przerwie gospodarze wyszli na murawę z postanowieniem podwyższenia wyniku. Wprawdzie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale to koźminianie w 69. minucie po raz drugi tego dnia znaleźli drogę do bramki rywali. Krzysztof Ratyński przejął piłkę w środkowej strefie boiska, pomknął lewą stroną, po czym zakończył solową akcję uderzeniem w długi róg bramki, ustalając – jak się potem okazało – rezultat konfrontacji.

– Wiatr bardzo komplikował poczynania obu drużyn. Na drugą połowę wyszliśmy z nastawieniem, aby zwiększyć prowadzenie i utrzymać zero z tyłu. Koniec końców się udało, choć nie obyło się bez problemów. Zespół z Łęki Opatowskiej zawiesił poprzeczkę wysoko i na pewno będzie trudnym przeciwnikiem dla wielu zespołów w tym sezonie – skomentował inauguracyjny pojedynek rundy wiosennej Łukasz Konopka, zawodnik Białego Orła.

W przerwie zimowej do koźmińskiej drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Do Białego Orła powrócił dobrze znany kibicom Jakub Namysłowski. Po latach spędzonych w pobliskich klubach drużynę zasilił też Krzysztof Ratyński. Po półrocznym wypożyczeniu koźminianie odzyskali Filipa Oleśkowa. Ponadto w kadrze znaleźli się również Marcin Szymkowiak i Eryk Janowski.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – ZAWISZA ŁĘKA OPATOWSKA 2:0 (1:0)

1:0 – Wojciech Kamiński (24)

2:0 – Krzysztof Ratyński (69)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Mucha, Konopka, Maciejewski, Hajdasz (92′ Janowski), Ratyński (75′ Namysłowski), Kamiński (68′ Rój), Nowakowski (72′ Oleśków), Szymkowiak (87′ Kęsy), Borowczyk, Czabański