2. /
  4. /
  5. Piast lepszy od Astry
SofraHous

W derbach powiatu krotoszyńskiego Piast Kobylin wysoko pokonał Astrę na jej terenie. Podopieczni trenera Pawła Janasa wygrali 4:1, tym samym odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu.

Wynik spotkania otworzył Mateusz Olikiewicz. W 14. minucie napastnik Piasta posłał atomowe uderzenie z 20 metrów i piłka wpadła do bramki pod poprzeczką. Na początku drugiej odsłony M. Olikiewicz ponownie wpisał się na listę strzelców, pakując piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

W 64. minucie po odbiorze Patryka Kamińskiego piłka dotarła do Dominika Sneli, który prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Ratajczaka, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował okazji. Minutę później gospodarze strzelili honorowego gola. Po dośrodkowaniu Oliwiera Kuszaja z rzutu rożnego bramkarza Piast strzałem głową pokonał Dariusz Reyer. Niedługo potem doświadczony zawodnik Astry mógł ustrzelić dublet, lecz obrońcy Piasta wybili piłkę z linii bramkowej.

W 77. minucie P. Kamiński pozbawił złudzeń krotoszynian, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem. Warto podkreślić, że goli mogło paść więcej, ale po uderzeniu M. Olikiewicza świetną paradą popisał się bramkarz Astry, a ponadto dobrych okazji nie wykorzystali Mateusz Mizerny oraz Jędrzej Paczków.

Astra Krotoszyn – Piast Kobylin 1:4 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Mateusz Olikiewicz (14’), 0:2 – Mateusz Olikiewicz (46’), 0:3 – Damian Ratajczak (64’), 1:3 – Dariusz Reyer (65’ głową), 1:4 – Patryk Kamiński (77’)

ASTRA: Wojtkowiak – Jankowski, Stachowiak (62’ Olejnik), Juszczak, Kuszaj (65’ Piwowar), Mizerny (75’ Marciniak), Budziak, Gmerek (83’ Adamski), Polowczyk, Reyer, Paczków

PIAST: B. Kubiak – K. Kubiak, Ratajczak, A. Kurzawa, Janowski – Kamiński (80’ E. Jędrzejak), Snela, Szymanowski, Wosiek – Wachowiak (65’ Kokot), Olikiewicz