2. /
  4. /
  5. Piast piąty w Wielkopolsce
IMPRESJA KROTOSZYN

Piąte miejsce zajął zespół UKS Piast Krotoszyn w finale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Kadetów. Turniej rozgrywany był w dniach 15-17 lutego w Szamotułach.

Team dowodzony przez Cezarego Grendę i Piotra Robakowskiego miał do rozegrania cztery pojedynki. W premierowym starciu, z IUKS Jedynka Poznań, bardzo zacięte były tylko dwie pierwsze partie. Krotoszynianie najpierw przegrali 25:27, a w drugim secie zwyciężyli 25:20. Kolejne dwie odsłony należały jednak do rywali, którzy wygrali je do 14.

Drugim przeciwnikiem naszej drużyny był UKS SMS Joker Piła, który – jak się później okazało – został mistrzem Wielkopolski. Piast przegrał w trzech setach – 22:25, 18:25, 15:25. Potem lepsze od krotoszyńskiego teamu były także UKS Szamotulanin Szamotuły (24:26, 16:25, 10:25) i Enea Energetyk Poznań (20:25, 17:25, 20:25).

W zespole Piasta zagrali Wiktor Kossmann (wybrany na najlepszego zawodnika drużyny), Wojciech Wałęsiak, Kacper Podsadny, Jakub Czachorek, Kacper Głowacki, Dawid Gierdalski, Sebastian Urbaniak, Igor Tysiak, Bartłomiej Ostój, Kasjan Gniazdowski, Jakub Bieliński, Jakub Bukowski, Alan Bołkowski oraz Gracjan Lachowski. Opiekę nad grupą sprawowali Cezary Grenda, Piotr Robakowski oraz fizjoterapeuta Sławomir Król.

– Był to nasz najważniejszy start w tym sezonie, który uważam za bardzo dobry w naszym wykonaniu – podkreśla C. Grenda, trener UKS Piast. – W porównaniu z innymi zespołami mieliśmy drużynę opartą na graczach rok młodszych i tylko z naszej szkoły. Chłopcy włożyli dużo serca w grę, a podczas każdego meczu mieliśmy szansę na zwycięstwo. Tym razem jednak szczęście nam nie dopisywało, a warto zaznaczyć, że siatkówka młodzieżowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Uważam, że zagraliśmy kilka niezłych setów, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość – dodaje trener.