2. /
  4. /
  5. Piast wrócił z trzema...
ENDORFINA

W niedzielę Piast Kobylin rozegrał mecz na wyjeździe z GKS Sompolno. Kobylinianie uporali się z rywalem, zwyciężając 3:2.

Po ostatniej przegranej na własnym terenie z KS Opatówek piłkarze z Kobylina musieli podnieść głowy do góry, szczególnie, że poprzedzały ją dwa zwycięstwa. Od początku konfrontacji widzowie nie mogli narzekać na tempo gry. Wynik niedzielnego meczu otworzył Jakub Smektała, który w 13. minucie gry pokonał bramkarza przeciwników bezpośrednio z rzutu rożnego. Obie ekipy nastawione były na wskroś ofensywnie, jednak wynik długo nie ulegał zmianie. Po upływie 30 minut sędzia zdecydował o przerwie na nawodnienie zawodników podyktowanej wysoką temperaturą. Chwilę po wznowieniu gry żółtą kartką ukarany został zawodnik gospodarzy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania bliski zdobycia bramki był ponownie Smektała, jednak zabrakło mu szczęścia.
Po zamianie stron zespoły ruszyły do walki. Przewagę kobylinian nad gospodarzami w 56. minucie potyczki zwiększył strzelec pierwszej bramki – Smektała w asyście Mateusza Olikiewicza, który chwilę później również był bliski strzelenia gola. W 74. minucie gry żółtą kartą ukarany został Jakub Siepa, a jakiś czas później to samo napomnienie spotkało Olikiewicza. Gospodarzom udało się pokonać bramkarza Piasta w 87. minucie gry, a autorem trafienia był Filip Wieczorek. Chwilę po tej akcji zrewanżował się Jakub Smektała, notując tym samym hat-trick. W ostatnim momencie doliczonego czasu gry wynik meczu ustalił Wieczorek, który po raz drugi trafił piłką w okienko gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3. –
Było to zasłużone zwycięstwo i bardzo dobry mecz w wykonaniu moich podopiecznych. Uważam jednak, że wynik mógł być o wiele wyższy – skomentował po meczu Jarosław Plota, trener Piasta Kobylin. W przyszłym tygodniu kobylinianie zmierzą się z GKS-em Rychtal.

GKS Sompolno – Piast Kobylin 2:3 (0:1)