2. /
  4. /
  5. Piast wypunktował Zielonych
BANASZAK

Pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku odniósł Piast Kobylin. Podopieczni trenera Marka Nowickiego pokonali na wyjeździe Zielonych Koźminek 3:0.

Przypomnijmy, że w trzech spotkaniach na własnym boisku kobylinianie zdołali zdobyć zaledwie dwa punkty. O wiele lepiej spisali się w wyjazdowym pojedynku z Zielonymi Koźminek.

W 22. minucie goście wyszli na prowadzenie. Do piłki zagranej ze środka pola wystartował Patryk Kamiński, przepchnął defensorów i – będąc już w polu karnym – pokonał golkipera miejscowych.

Krótko przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Kamil Kubiak, który nieprzepisowo powstrzymał rywala wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem. Mimo gry w osłabieniu przyjezdni w drugiej odsłonie strzelili jeszcze dwa gole.

W 66. minucie kapitalnym strzałem popisał się Tomasz Kokot. Gracz Piasta posłał atomowe uderzenie prawie z połowy boiska, nie dając żadnych szans na skuteczną interwencję golkiperowi Zielonych. Piłka wylądowała w samym okienku bramki miejscowych.

W końcówce spotkania gospodarzy dobił wracający do zdrowia po kontuzji kolana Michał Rejek. Napastnik Piasta wykorzystał dośrodkowanie Adama Kurzawy.

W następnej kolejce Piast zagra na własnym obiekcie z liderem okręgówki – KS Opatówek.

Zieloni Koźminek – Piast Kobylin 0:3 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Patryk Kamiński (22’), 0:2 – Tomasz Kokot (66’), 0:3 – Michał Rejek (83’)

CZERWONA KARTKA: Kamil Kubiak (43’)

PIAST: Poślednik – A. Kurzawa, Snela, Kokot – M. Kurzawa, Kubiak, Marchewka (60’ Bzodek), Kamiński, Szymanowski – Rejek (84’ Kowalski), Mat. Wachowiak (65’ Mac. Wachowiak)