Pięć medali na mistrzostwach Wielkopolski

2. /
  4. /
  5. Pięć medali na mistrzostwach...
AUGUSTYNIAK - WYBORY

11 stycznia w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce U’16, a tydzień później rywalizacja toczyła się w kategoriach U’18 i U’20. Zawodnicy z naszego powiatu zdobyli pięć medali.

Do Kalisza zjechali najlepsi młodzi lekkoatleci z całej Wielkopolski. Zawody odbyły się w hali lekkoatletycznej przy ul. Łódzkiej. W rywalizacji młodzików uczestniczyło blisko 180 zawodników z 13 klubów. Podczas zmagań juniorów i juniorów młodszych padł frekwencyjny rekord. W zawodach wzięło udział niemal 300 sportowców nie tylko z Wielkopolski, ale również z województw dolnośląskiego i opolskiego.

Lekkoatleci z naszego powiatu, reprezentujący KS Stal LA Ostrów Wlkp., poradzili sobie znakomicie. W kategorii U’16 dwa złote medale wywalczył Michał Jopek z Krotoszyna – w biegu na 60 m (7.59) oraz w biegu na 300 m (43.25). Z kolei Piotr Rak z Lutogniewa zajął siódme miejsce w biegu na 60 m (8.02) i był piąty na dystansie 300 m (45.49).

W grupie U’18 nasi zawodnicy trzy razy stawali na podium. W biegu na 60 m triumfował krotoszynianin Dawid Grząka (7.18). Na tym samym dystansie wśród dziewcząt srebro zdobyła Ewa Piaszczyńska (8.00). Mieszkanka Dąbrowy ponadto była trzecia w skoku w dal (5.12).