2. /
  4. /
  5. Pięć medali na Pucharze...
Mayor Ink

Znakomicie spisali się zawodnicy z powiatu milickiego w zawodach Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym, które odbyły się w dniach 4-6 marca w Chęcinach. Nasi zapaśnicy pięć razy stawali na podium.

Jak co roku była to pierwsza kwalifikacja do mistrzostw Polski w tej grupie wiekowej. Impreza zgromadziła 230 zawodników z całego kraju. Spośród reprezentantów milickiego Bizona w kategorii do 48 kg triumfował Wojciech Skrabucha. Ubiegłoroczny mistrz finałowego rywala pokonał przez przewagę techniczną 10:0.

W kategorii do 60 kg rywalizowało dwóch debiutantów. Szymon Drespa odpadł w walkach eliminacyjnych i został sklasyfikowany na 32. lokacie. Z kolei Franciszek Bereznicki po znakomitych pojedynkach musiał uznać wyższość srebrnego i brązowego medalisty i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce.

W kategorii do 80 kg do półfinału dotarł Maciej Czeremys, lecz bo błędzie technicznym nie wszedł do finału. W walce o brązowy medal pokonał reprezentanta krotoszyńskiego Ceramika.

W kategorii do 92 kg Jakub Kozan miał szansę walczyć o brązowy krążek, ale ostatecznie zajął ósmą pozycję. Debiutujący Szymon Krawiec, wracający po ciężkiej kontuzji, odpadł w eliminacjach i uplasował się na 17. lokacie. W klasyfikacji klubowej Bizon znalazł się na czwartej pozycji

Trzy razy na podium stawali przedstawiciele Śląska Milicz, a wychowankowie Olimpii Cieszków. W kategorii 51 kg bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kęsy, natomiast Maksymilian Tomczak zdobył brąz. W kat. 60 kg trzecią lokatę zajął Mikołaj Żyto. W rankingu klubowym Śląsk został sklasyfikowany na trzecim miejscu. – Dziękujemy zawodnikom, ale i trenerowi Leszkowi Wośkowi za znakomite przygotowanie. Wyjazd i uczestnictwo w turnieju zawdzięczamy wsparciu finansowemu gminy Milicz – czytamy w komunikacie na profilu facebookowym milickiego klubu.